İçimdeki Çocuk !

İçimdeki Çocuk Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, yüksek riskli gebeliklerde yaşanabilecek sağlık sorunlarını anne karnında teşhis ederek, tedavi edebilen ve İzmir'de henüz hiçbir hastanede bulunmayan "Fetoskopi ve Selp Seti" cihazını kente getirmek için kolları sıvadı.Dernek üyeleri, Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile görüşerek, yaklaşık 50 bin lira tutan cihazının Almanya'dan getirilmesi için çalışmalara başladı. Hayırseverlerin bağışları ve elde edilecek gelirlerle, en geç 1 yıl içinde cihazın kente getirilmesi planlanıyor.
İzmir Fransız Kültür Merkezi'nin bahçesindeki La Cigale Restoran'da yapılan basın toplantısında derneğin çalışmaları hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Meral Müdüroğlu, amaçlarının çocukların dünyasını güzelleştirmek olduğunu söyledi. Deneklerinin Şubat ayında kurulduğunu ve hızla büyüdüğünü vurgulayan Müdüroğlu, "Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi olan çocukların daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla bir oyun odası hazırladık.Buraya birçok malzeme getirdik ve onları yerleştirdik. Yeni kitaplar ve oyuncaklar getirdik. Odamızı duvar kağıtlarıyla kapladık. Çocuklarımız da odanın açılması için bizi sabırsızlıkla beklediler. Ayrıca hastanenin acil servisinde kullanılmak üzere iki adet nebulizatör ve gerekli birimlerde kullanılmak üzere de iki adet buzdolabı yardımında bulunuldu" dedi.

DAMAR PROBLEMLERİNİ SAPTAYACAK
Derneğin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aslı Yıldırım ise, yüksek riskli gebeliklerde yaşanabilecek sıkıntıları anne karnında teşhis edecek cihazı İzmir'e getirmek istediklerini söyledi. Yıldırım, "Bu cihaz gebeliklerdeki damar yapısı ve bağırsaklarla ilgili problemlere müdahale imkanı sunuyor. Gelecekte sağlıklı nesiller oluşturmak için bunu yapmaya karar verdik. Yeşilyurt'teki hastanemizin hasta kitlesinin maddi durumu genellikle zayıf. Ayrıca bu ekip isteyen bir iş ve bu ekip de hastanemizde var. Bu nedenle Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni seçtik" dedi.

İHTİYAÇ LİSTESİ VAR
Herkesin derneğe elden makbuz karşılığında bağış yapabileceğini belirten Yıldırım, "Bize yardım etmek isteyenler, internet üzterinden bize ulaşabilir. Ayrıca bankaya da para yatırabilir. Sadece para değil, malzeme bağışı da alıryoruz. İnternet sitemizde 'bağış yapmak istiyorum' bölümü de var. İhtiyaç listesine de bakarak bağışta bulunabilir. Yılık 200 lira aidat katşılığında üye olabilirler ve yönetim kurulu toplantısınd görüş bildirebilirler" diye konuştu.


ÇOCUK ŞENLİĞİ MÜJDESİ
Bir organizasyon şirketinin düzenleyeceği çocuk şenliğiyle kendilerine destek olacağını söyleyen Müdüroğlu, "19 Nisan tarihinde, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda bir çocuk şenliğimiz de olacak. Şenliğe bin 500 kişinin katılması hedefleniyor ve şenlik ile derneğe gelir olacak" dedi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İçimdeki çocuk, çocuk şenliği, içimdeki çocuk sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği, feteskopi, selp seti, magazin izmir