Hollanda Milli Günü Mövenpick Hotel Izmir'de Kutlandı

Hollanda milli günü, Mövenpick Hotel Izmir'in Balo Salonu'nda düzenlenen bir resepsiyonla kutlandı. Hollanda Büyükelçisi Ronald Keller'in ev sahipliği yaptığı resepsiyona yaklaşık 200 davetli katıldı.Kral Willem-Alexander'in tahta çıktığı 2013 yılına kadar kraliçe günü olarak kutlanan, Hollanda'nın en önemli bayramı kraliçe günü, bu yıl Alexander'ın onuruna 'kral günü' olarak kutlanıyor.

Resepsiyonun başlangıcında davetlilere seslenen Büyükelçi Keller, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Izmir eski Fahri Konsolosu Karel Dutilh'i anarak konuşmasına başladı. Hollanda ile Türkiye arasındaki ilişkilerin önemli noktalara ulaştığını ve bunun devam etmesi için çalıştıklarını söyledi. Keller’in konuşmasının ardından Hollanda ve Türk milli marşları çalındı.

Kuşadası ve İzmir'de yaşayan Hollandalılar, İzmirli iş adamı ve konsolosların katıldığı davette, Mövenpick Hotel Izmir ekibinin birbirinden lezzetli sunumları da oldukça beğenildi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ron-Zsuzsanna Keller, Serap-Oğuz Özkardeş, Jan Langen, Rob Selles, Hollanda Milli Günü,Mövenpick Hotel Izmir, Magazin izmir