Hollanda Kral Günü’ne Muhteşem Kutlama

Özkardeş Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili İzmirli İşadamı Oğuz Özkardeş, Hollanda İzmir Fahri Konsolosu olarak bu ülkeyi İzmir ile birlikte 6 Ege kentinde temsil edecek.İzmir Vergi Rekortmeni İşadamı Karel Dutilh’in 2 yıl önce vefat etmesinin ardından Hollanda Fahri Konsolosu olarak atanan Oğuz Özkardeş, düzenlenen törenle mazbatasını Hollanda Büyükelçisi Ron Keller’in elinden aldı.

Özkardeş’e büyük güven

Hotel Kaya Thermal’de Hollanda’nın milli günü olarak kutlanan “Kral Günü” nde binin üzerinde davetliyi ağırlayan Oğuz Özkardeş, Hollanda Fahri Konsolosu olarak düzenlediği ilk resepsiyonunda tam not aldı. Resepsiyona İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Oda Borsa ve Dernek Başkanları, iş insanları ile davetliler katıldı. Geceye, Sunshine Band Orkestrası da güzel şarkıları ile renk kattı.

Büyükelçi kutladı

Törende, Hollanda Büyükelçisi Ron Keller, yeni görevi için Oğuz Özkardeş’i kutlarken, kendisinin İzmir’de bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğine inandıklarını söyledi. Türkiye Hollanda ilişkilerinin 400 yıldır sorunsuz bir şekilde sürdüğünü ve her alanda ikili ilişkilerin her yıl artığını dile getiren Keller, İzmir ve Ege Bölgesi’nin de birçok Hollandalı yatırımcı için potansiyel oluşturduğunu kaydetti.

Dünya kentiyiz

İzmir Valisi Mustafa Toprak ise İzmir’de konsolosluk sayısının çok fazla olduğunu, bunun da dünya kenti olduklarının bir kanıtı olduğunu söyledi. Hollanda’nın Türkiye için her alanda önemli bir ülke olduğunu, İzmir’de fahri konsolosluk için Oğuz Özkardeş isminin çok yerinde bir seçim olduğuna dikkat çeken Toprak, yeni görevinde Özkardeş’e başarılar dilediğini kaydetti.

Kente büyük katkı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ise Özkardeş Ailesi’nin önemli yatırımlar gerçekleştirdiğini ve kentin büyümesine katkı sağladığına işaret ederek, kendilerine çok teşekkür etti. Hollanda Fahri Konsolosluğu görevine Oğuz Özkardeş’in getirilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Kocaoğlu, Özkardeş’in bu görevinde de başarılı olacağına inandığını belirtti.

Büyük bir onur

Hollanda İzmir Fahri Konsolosu Oğuz Özkardeş ise Hollanda Kraliyet Şovalye Nişanı sahibi Rahmetli Karel Dutilh’den sonra bu göreve gelmenin büyük bir sorumluluk olduğunu ifade söyledi. Hollanda ve Türk Hükümetlerinin uzun bir araştırma sürecinin ardından 24 Aralık 2014 tarihinde kendisini resmi olarak Hollanda Fahri Konsolosluğu görevine atadığını vurgulayan Özkardeş, , “Bugün mazbatamı aldım. Bu benim için büyük onur. Türkiye ile 400 yıldır hiç bozulmadan süren ticari ilişkileri bulunan bir ülkenin İzmir’deki temsilcisi olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İzmir ile birlikte Denizli, Aydın, Uşak, Kütahya ve Manisa da sorumluluk saham içinde bulunuyor. Burada yaşayan, turist olarak ülkemize gelen Hollanda vatandaşlarına ve Hollanda devleti özel görevlilerine elimden gelen desteği bana tanınan yetki ve imkanlar çerçevesinde vereceğim. Türkiye ve Hollanda ilişkilerinin daha da gelişmesi için elimden gelenin en iyisini yapacağım” dedi.

İlişkileri daha da geliştirecek

Hollanda ile Türkiye arasında bu yılın sonunda 15 milyar dolarlık bir ticaret hacmine ulaşılmasının beklendiğini, ülkemizde 2 bin 200’ün üzerinde Hollandalı şirketin faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Özkardeş, Hollanda’nın şu anda yüzde 12’lik pay ile Türkiye’ye en çok doğrudan yabancı yatırım yapan dördüncü ülke durumunda olduğunu söyledi. İki ülke arasında 400 yıldır süregelen sorunsuz ilişkilerin, bölgemize de Hollandalı firmaların ilgisini artırdığını açıklayan Özkardeş, “İki ülke arasında yenilenebilir enerji, bilişim, sağlıklı yaşam, mesleki eğitim, gayrimenkul alanlarında işbirlikleri ve ortak yatırımlara imza atılabilir. Bölgemiz bu konularda büyük bir potansiyele sahip. Ben başta kültürel ve sosyal ilişkilerin gelişimi ile ticari faaliyetlerde Hollanda Ticaret Destek Ofisi’ne katkı sağlayacağım” dedi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hollanda, Kral Günü, Oğuz Özkardeş, İzmir Fahri Konsolosu, İzmir, Ege, Vergi Rekortmeni, Karel Dutilh, Hollanda, tören, mazbata, Ron Keller, Hotel Kaya Thermal, Resepsiyon, Mustafa Toprak, Aziz Kocaoğlu, Celal Uzunkaya, Oda Borsa, Sunshine Band Orkestrası, Ege Bölgesi, potansiyel, Türkiye, ülke, Kraliyet Şovalye Nişanı, Denizli, Aydın, Uşak, Kütahya, Manisa, yabancı yatırım, Ticaret Destek Ofisi, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti