Girişim Kampusü’nün Şampiyonları Belirlendi

Liyakat (Lider Yaratıcı Katılımcılar) Derneği ile Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Girişim Kampusü’nün şampiyonları belli oldu.Genç ve kadın girişimciliğini desteklemek için düzenlenen yarışmaya 200’e yakın proje başvururken, engellilerin hayatını kolaylaştıracak ‘Akıllı Engelli Aracı’ projesi ile Lütfi Mutlu birinci oldu. İkinciliği ‘Sıvacı’ projesi ile Caner Bağlan, üçüncülüğü de ‘CUinİzmir’ projesi ile Cevval Ulman kazandı. Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen ödül törenine İş-Kur Bölge Müdürü Kadri Kabak, KOSGEB Güney Hizmet Merkez Müdürü Mustafa Çanakçı, eğitmenler, mentorler ve sponsorlar katıldı.

Gençlere destek sözü

Törende konuşan Liyakat Derneği Başkanı Berkay Eskinazi, Girişim Kampusü projesi ile gençlerin ve kadınların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Hayata geçirdikleri tüm projelerin geleceğe yönelik inşa edilen sürdürülebilir projeler olduğuna dikkat çeken Eskinazi, “Yeni girişimcilik fikirlerini ortaya çıkarmayı amaçlıyoruz. Girişimcilik dünyaya bakıp sadece engelleri değil fırsatları da görmektir. Bulunduğunuz ülkeye ve şehre refah getirmektir. Girişimcilikten sakın vazgeçmeyin. Liyakat olarak biz hep yanınızdayız” dedi.
Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Jülide Kesken de herkesin kendi yolunu kendi bulduğunu, akademik dünya olarak kendilerinin kapıyı araladığını söyledi. Kesken, girişimci gençlere çok çalışmayanı öğüdünde bulundu.

‘Ortaklık yapın’

Yılın girişimcisi seçilen BayDöner’in Yönetim Kurulu Başkanı Levent Yılmaz da genç girişimcilerle iş yaşamındaki tecrübelerini paylaştı. Yılmaz, geldikleri durumun kendilerini İstanbul’a gitmeye zorladığını ancak İzmir aşkından dolayı taşınmadıklarını söyledi. 1300 kişiye istihdam sağladıklarını belirten Yılmaz, gençlere sermaye ihtiyacını ortaklık yaparak karşılamaları önerisinde bulundu. Yılmaz, “Bundan sonra ortak alarak şirketi büyütebiliriz. Bu şekilde yeni yatırımlara girebiliriz. Ben yolun başında doğru bir işbirliği yapmış olsaydım, 10 yılda aldığım yolu 1 yılda alabilirdim” dedi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Girişim Kampusü’nün Şampiyonları