Fotoğrafçılar Yine “Yavuz” Dedi

İzmirli fotoğrafçılar, İzmir Fotoğrafçılar Odası yeni başkanını seçmek için gerçekleştirdikleri genel kurulda mevcut başkan Murat Yavuz’un göreve devam etmesine karar verdi.İzmir Fotoğrafçılar Odası (İFO) genel kurulu, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, İstanbul Fotoğrafçılar Odası Başkanı Yılmaz Süleymanoğlu, Adana Fotoğrafçılar Odası Başkanı Bünyamin Yüce ve İzmirli fotoğrafçıların katılımı ile gerçekleşti. Oda başkanlığı ve hizmet için karşı karşıya gelen iki başkan adayının nezaket kuralları içerisinde yarışmaları takdir topladı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Zekeriya Mutlu, İFO’nun genel kurul toplantısında birleştirici tavrıyla başkan adaylarına “Bugün bizim düğünümüz” şekmlinde seslendi. Esnaf Odaları Başkanı olarak centilmence bir seçim isteyen Mutlu, “Bu bir bayrak yarışı değil, hizmet etme yarışıdır” dedi.
117 üyenin katıldığı seçimlerde Murat Yavuz 73 oy alırken rakibi Sadettin Zıngır 44 oy aldı. Murat Yavuz başkanlığında oluşan yeni yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Mustafa Cihangir, Ömer Akın, Ömer Ergen, Gökhan Akkaya, Mustafa Ünal ve Ahmet Altıntaş. Seçim yarışında mücadele eden Zıngır, Yavuz’u tebrik ederken hizmet yarışında centilmence bir mücadele olduğunu söyledi. İFO Başkanlığı’na tekrar seçilen Murat Yavuz ise nezaket kuralları içerisinde geçen seçimlerin hizmet etmek amacıyla heyecanla gerçekleştiğine dikkat çekti. Yavuz, “Görevde bulunduğumuz süre içerisinde oda üyelerimize yakışır bir bina ve araç kazandırdık. Üyelerimizin karşısına rakip olarak çıktığımız Sadettin Zıngır ile elele hizmet etmeye ve görüş alışverişinde bulunmaya devam edeceğiz” dedi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Fotoğrafçılar Odası (İFO), İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İFO Seçim, İzmir Fotoğrafçıları, Zekeriya Mutlu, Murat Yavuz