Fosil Mermer Taşlar İlgi Çekti

Bu yıl 20.cisi düzenlenen MARBLE 2014 Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarının en çok ilgi çeken ve en gözde firması Fimar Oldu.26-29 mart tarihleri arasında İzmir Fuar alanında gerçekleşen Marble 2014’e bu yıl toplam bin 187 firma katıldı.İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Türk fuarcılık sektörünün öncü kuruluşu İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Ticaret A.Ş. (İZFAŞ) tarafından düzenlenen MARBLE, bir kez daha mermer ve doğaltaş sektörünü İzmir'de buluşturdu. Sadece profesyonel ziyaretçilere açık olan fuar’ın ilgi odağı Fimar Butikte sergilenen Fosillerden oluşan taşlar oldu. Fuar bünyesinde sadece Fimar Butik Tarafından sergilenen Fosil taşlar katılımcı ve izlenimcilerin yanı sıra basınında ilgi ve beğenisini topladı. Fuara bu yıl 32 ülkeden 275'i yabancı, 42 ilden 912'si yerli olmak üzere toplam bin 187 firma katıldı.

Fimar Standında sergilenen firmanın kendi üretimi olan 300-350 milyon yıl toprak altında kaldıktan sonra çıkartılarak doğal yöntemlerle özelliği bozulmadan işlenen Fosil Taşlar katılımcıların beğenisine sunuldu. Fuar süresince ziyaretçi akınına uğrayan Fimar Butik Standında gördükleri ilgiden ve beğeniden son derece mutlu olduklarını ifade eden firma yetkilisi Metin Akgün, Fuar kapsamında Fosil Taş sunumu yapan tek firma olduklarını, fuar sonrasında 9 mayıs tarihinde İstanbul Fulya shovroomda özellikle mimarlar için özel bir tanıtım organizasyonu gerçekleştireceklerini söyledi. Metre karesi 2 bin ile 3 bin dolar arasında değişen fiyatlarla satışa sunulan Fosil Taşların her biri ayrı ve benzersiz dokulara sahipken görselliğin yanı sıra dayanıklı olmalarıylada ön pilana çıkıyor. Fimar üretimi fosil mermer taşlar dekor ve creative amaçlı kullanımının yanında otel,restoran kafe bar,iş yeri ve evlerde, banyo ve mutfaklarda ayrıca masa ve sehpalarda da kullanılıyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER MARBLE 2014 Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, marble 2014, izfaş, Fimar Butik, Metin Akgün, izmir fuarı, fosil taşlar