FOLKART ve ESİAD'dan Sanat Dolu Bir Gece

FOLKART'ın sponsorluğunda ESİAD’ın desteğinde yazar Prof. Dr. Çınar Atay’ın hazırladığı “İzmir 1900” düzenlenen özel bir gece ile tanıtıldı.Sesi ve yorumuyla sevilen sanatçı Funda Arar, davete katılanlara unutulmaz bir konser verdi. Sunuculuğunu Volkan Severcan’ın yaptığı geceye İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir eski Valisi Cahit Kıraç, Folkart Sanat Danışmanı Doğan Hızlan ile İzmir’deki oda ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla davetliler katıldı.

Kitapta anılar ve duyguların yanı sıra eski fotoğrafları da görünce yazar Atay’ı takdir edip, kıskandığının altını çizen Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “İnşa edilen 100 yıllık binaların yıllar sonra bir kitapta görmek büyük mutluluk. Gelecekte bakacağımız fotoğraf ve tablolarda yer almak için bir dokunuş yapmak istedim. Kentin önümüzdeki süreçteki silüetlerden biri olan Folkart, inşaatı aslında bir sanat olarak görmekte. Geçmişte olduğu gibi yarın da şehre yapacağımız katkıları ile yarınlarda da kalıcı olmak istiyoruz” dedi. Sancak, 7 Şubat’ta açılışını yapacakları Folkart Sanat Galerisi’nin sanat danışmanlığını gazeteci-yazar Doğan Hızlan’ın görev alacağını aktardı. Kitabın yazarı Prof. Dr. Çınar Atay, kitabı bir tarih kitabı olarak değil İzmir’de yaşayıp da kenti bilemeyenler için yazdığını dile getirerek; daha önce yine ESİAD için ‘İzmir’in İzmir’i’ adlı kitabı yazdığını hatırlattı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Funda Arar, ESİAD, Folkart Yapı, Mesut Sancak, İzmir 1900, Volkan Severcan, İzmir Etkinlikler, İzmir Kültür Sanat, Prof. Dr. Çınar Atay, Mustafa Toprak, Cahit Kıraç, Folkart Sanat Galerisi, Doğan Hızlan