ESİAD'dan 20. Yıl Şan Konseri!

Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ESİAD), kuruluşunun 20. yılı kapsamında İzmir Devlet Opera ve Balesi (İZDOB) ile birlikte bir konser düzenledi. İZDOB Şan Konseri, Konak Elhamra Sahnesi’nde yoğun katılım eşliğinde gerçekleşti.İZDOB Orkestrası eşliğinde, Tulio Gagliardo Varas’ın şefliğinde sunulan konserde sopranolar Aytül Büyüksaraç, Filiz Güneş, Evren Işık, mezzosoprano Anna Chubuchenko, tenorlar Lorenzo Mok Arranz, Aykut Çınar, bariton Gökhan Koç ve klarinet sanatçısı Giampiero Sobrino sahne aldı. Konser öncesi konukları selamlayan ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman, “Bildiğiniz gibi 1992’de kurulan derneğimiz geçtiğimiz yıl 20. kuruluş yılını tamamladı.

Ancak artan terör olayları ve gündemden düşmeyen şehit haberleri arasında kutlama yapmayı uygun görmedik ve bütün planımızı bu seneye aktardık. Yılsonuna kadar birkaç etkinlik daha gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bunlardan en önemlisi de sonbaharda yapmayı düşündüğümüz 20. Yıl Balosu olacak. Bugünkü konserin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayan ESİAD Sosyal İlişkiler, Üyelik ve İş Geliştirme Komitemize ile İZDOB ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

İki Bölüm halinde düzenlenen konserde Gioachino Rossini, Johann Strauss, Jacques Offenbach, E. Kalman, Georges Bizzet, Ruggero Leoncavallo, Giuseppe Verdi, Selman Ada, Tevfik Akbaşlı, Astor Piazzola, Isaac Albeniz, Charles Gounod, Giacomo Puccini, Augustin Lara, George Gershwin, Rodolfo Falvo ve Paul Anka’nın eserleri seslendirildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER esiad 20. yıl şan konseri, esiad 20. yıl kutlamaları, esiad hakkında, esiad haberler, Aytül Büyüksaraç, Filiz Güneş, Evren Işık, Anna Chubuchenko, Lorenzo Mok Arranz, Aykut Çınar, Gökhan Koç , Giampiero Sobrino