Ertuğrul Günay EGİAD’da

Turizm ve Kültür Eski Bakanı, AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, EGİAD Ege Genç İşadamları Derneğini ziyaret etti.Ziyaretinde EGİAD ve genç iş dünyasının projelerini dinleyen Günay, EXPO sürecine ilişkin Vali değişimi konusunda da son günlerdeki endişeleri değerlendirdi.

Ziyarete, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Ertuğrul Günay, AK Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Aziz Demir katıldı. EGİAD Yönetim Kurulu’nun hazır bulunduğu ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, EGİAD’ın 12. dönem projelerini aktardı. EXPO Yürütme Kurulu Üyesi de olan Kaya, sürece ilişkin değerlendirmede de bulunarak, “Biz iş dünyası olarak girdiğimiz projelerde, proje sonuçlanmadan ekibi değiştirmeme gibi bir düşünce yapımız olduğundan, Valimizin değişmesi konusunun EXPO’ya yaratacağı eksiler nedeniyle ciddi endişeler duyduk. EXPO İzmir’in kazanması gereken önemli bir projedir. İzmir’in adının dünyaya duyurulmasında önemli bir adım olacaktır. O yüzden bu sürece negatif ya da pozitif etki yaratacak her adımın iyi değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

AKP İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay ise, EGİAD’ın projelerini başarılı bulduğunu vurgulayarak, genç iş dünyası olarak EGİAD’ın yerinin ayrı olduğunu ifade etti. AK Parti olarak İzmir’deki yatırımları önemsediklerini ve EGİAD üyelerinin yatırım, atılım, istihdam konularında başarılı ve dinamik çalışmalara imza attıklarını gözlemlediklerini vurgulayarak, “Biz de parti olarak burada yatırım seferberliği başlattık. İzmir hak ettiği yere gelsin istiyoruz. İzmir, Batı Anadolu’nun merkezi olarak, hak ettiği ilgi ve alakayı bulmalı” dedi. EXPO sürecinde Vali değişimine ilişkin yaşanılan endişeleri de değerlendiren Günay, EXPO’ya hem parti hem hükümet olarak destek verdiklerini belirterek, “EXPO’da sona yaklaşıyoruz. İzmir Valimiz burada uzun bir süre görev yapmış, başarılı çalışmalar yürütmüş. Barış sürecine ilişkin de önemli çalışmalar yapacağına inanıyoruz. Gelecek Valinizin de en geç bir ay içinde kente adapte olup, EXPO sürecini gerektiği şekilde üstleneceğini düşünüyorum. EXPO Egeyi ve Ege Denizini sıçratacak bir projedir. Yerel bir proje olmasına rağmen, hükümetin desteklediği bir çalışmadır. Geçen sefer eşikte kalmıştık. Bu kez aynı şeyin olmaması için herkesin umutla, canla başla çalışması, sahiplenmesi gerek. Karşımızda İzmir’e ciddi ciddi rakip olacak bir kent görünmüyor. Dubai denilirse de, o da sanal bir şehir. İzmir tarih kokan, tarihten her dönemin ayak izini taşıyan dünya markası olacak bir kent. O yüzden de mutlaka İzmir kazanmalı” dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER egiad, ertuğrul günay, ertuğrul günay izmir, ertuğrul günay egiad