Ender Ünal Üçünü Kez İzdso Müdürlüğü'ne Atandı

İZDSO Genel Kurul Toplantısında yapılan seçimde kullanılan 80 oyun 72'sini alan İzdso Müdürü Ender Ünal, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın onayıyla aynı görevini sürdürecek. İzdso Müdür Yardımcılığı'na Sibel Aran, Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Betül Yıldıztekin atandı.Üçüncü kez İzdso Müdürlüğü'ne getirilen Ender Ünal yeni sanat sezonunda da ilköğretim öğrencilerine yönelik eğitim çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti. Eğitim Konserleriyle çok sesli müziği tanıtmak amacında olduklarını bildiren Ünal, “Yeni sezondaki konserlerimizde Türk bestecilerin eserlerine daha çok yer vereceğiz. Bestecilerimizi halkımıza daha iyi tanıtmak amacında olacağız.” dedi.


Çevre ilçe, kasaba ve köylerde konserlerin düzenleneceğini belirten Ender Ünal, “Senfoniye ulaşamayan ve senfoniyi merak eden vatandaşlarımıza bu konserlerle biz ulaşacağız. Çok sesli evrensel müziği tanıtımını yapmak bizim birinci hedefimizdir.” dedi.
Ekim ayında İsviçre'nin Muri kentine düzenlenecek Uluslararası Müzik Festivali'ne davet edildiklerini belirten Ender Ünal, burada iki konser gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi. Ünal, “Üst düzeyde bir orkestra olduğumuzu sergileyeceğimiz performansımızla kanıtlayacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünü İzmir Devlet Senfoni Orkestrası olarak Uluslararası platformda da en iyi şekilde tanıtacağız.” şeklinde konuştu.
2014-2015 sanat sezonuna en iyi şekilde hazırlanacaklarını sözlerine ekleyen İzdso Müdürü Ünal, yeni sezonda uluslararası düzeyde üne sahip ve ülkemizin yetiştirdiği ünlü şef ve solistlerin yer alacağı zengin konser programlarıyla sanatseverlerin karşısında olacaklarını söyledi.
İzmir'in Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi gibi konser için çok özel akustiğe sahip bir salona sahip olduğuna dikkati çeken Ender Ünal, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne özel bir teşekkür gerektiğini ifade etti. Ünal, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, İzdso'ya maddi ve manevi destek veren tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkür etti.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izdso, izdso müdürlüğü, ender ünal, sibel aran, betül yıldıztekin, magazin izmir, izmir haberleri