Elmasoğlu’ndan ‘Kadın Eli Değince’ Sunumu

EMBARQ Türkiye-Sürdürülebilir Ulaşım Derneği ve İzmir Kalkınma Ajansı tarafından İzmir’de yapılacak olan Yaşanabilir Şehir Sempozyumu’nun basın sponsorluğunu yapan Ege İş Kadınları Derneği de (EGİKAD) sunum yapacak.EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu ‘Kadın Eli Değince’ başlıklı sunumun moderatörlüğünü gerçekleştirirken, sunumda Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ile Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’da ‘Kadın Gözüyle Yaşanabilir Kent’ kavramını anlatacak.

Mimarlar Odası İzmir Şubesi’nde düzenlenecek olan sempozyum için İzmirli iş kadınları olarak hazırlıklarını tamamladıklarını ifade eden EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, sempozyuma tüm İzmirlileri davet ettiklerini söyledi.

Kadın Başkanlar Sunum Yapacak

Dünyanın bu alanda önde gelen isimlerinin yer aldığı sempozyuma tek kadın derneği olarak katılacaklarını belirten Elmasoğlu, böylesine anlamlı bir organizasyonda görev almanın onuru ve sorumluluğunu taşıdıklarını söyledi. Moderatörlüğünü yapacağı oturumda İzmirli kadın belediye başkanları ve meslek örgütlerinin başındaki kadınların sunum yapacağını belirten Elmasoğlu, “Kadınların gözüyle kentin “nasıl daha yaşanabilir hale geleceği?” sorusunun cevabını arayacağız. Kadınların şehirlerde neler görmek istediklerini irdeleyeceğiz. Bizlerin daha özgür olduğu, daha rahat hareket edebildiğimiz şehirlerin nasıl olacağını konuşacağız” dedi.

EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu’nun moderatörlüğünü yapacağı ‘Kadın Eli Değince’ oturumuna Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Buca Belediye Başkan Yardımcısı Beril Özalp, Şehir Plancıları Odası İzmir Şube Başkanı Özlem Şenyol Kocaer birer sunum gerçekleştirecek.

Yılmaz Büyükerşen de Katılacak

EMBARQ Türkiye-Sürdürülebilir Ulaşım Derneği ve İzmir Kalkınma Ajansı tarafından yapılacak olan Yaşanabilir Şehir Sempozyumu’nda açılış konuşmalarını, EMBARQ Türkiye Direktör Arzu Tekir, EMBARQ Direktör Holger Dalkmann, EMBARQ Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Pınar Mengüç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Müsteşarı, Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölüm Başkanı François Begeot yapacak.

Sampaş Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Şekip Karakaya’nın moderatörlüğünü yapacak Belediye Başkanları Oturumuna ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Stockholm Belediyesi Temiz Araç Bölüm Müdürü Gustaf Landahl katılacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EMBARQ Türkiye-Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, İzmir Kalkınma Ajansı, Yaşanabilir Şehir Sempozyumu, Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), Betül Elmasoğlu , Sema Pekdaş, Sibel Uyar, EGİKAD Yönetim Kurulu , ı Beril Özalp, Şehir Plancıları Odası , İzmir Büyükşehir Belediyesi