Elmasoğlu, Gençlere Başarının Sırlarını Anlattı

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) ve TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerine, hayatta ve iş yaşamında başarılı olmanın sırlarını anlattı.Gençlere hayatları boyunca iletişm kanallarını açık tutmalarını ve sosyal sermaye denilen geniş bir çevreye sahip olmalarını öneren Elmasoğlu, proje üreten ve hayallerinin peşini bırakmayanların başarıya ulaşacaklarını söyledi.

Tecrübelerini paylaştı

9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Ögrencileri ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu yaptığı protokol çerçevesinde iş dünyasının yönetici kadınları ve STK başkanları ve yöneticileri her ay öğrencilerle bir araya geliyor. Bu ay İşletme Fakültesi öğrencileri ile buluşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, iş hayatındaki tecrübelerini aktardı. Aynı zamanda Elmas Grup Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi de olan Elmasoglu, öğrencilere lojistik sektörünü, taşımacılığın sorunlarını da ögrencilerle paylaştı.

İyi eğitim

Öğrencilerin atılacakları iş hayatında başarılı olması için nelere dikkat etmesi gerektiğini de anlatan Elmasoğlu, öncelikle çok iyi bir eğitim alınmasının şart olduğunu söyledi. Dünyanın geldiği noktada birkaç yabancı dil öğrenilmesinin de çok önemine vurgu yapan Elmasoğlu, “Üniversite yıllarını çok iyi değerlendirin. Eğitiminizi aksatmayın. Üniversiteden donanımlı bir şekilde mezun olun. Çevrenizle çok iyi iletişim kurun. Her zaman pozitif olun. İş hayatında çevre çok önemlidir. İnsan ve dost biriktirin. Sosyal sermayeniz güçlü olsun. Yaptığınız işin her zaman en iyi yapmak için çalışın. Farkındalık yaratın. Bunları yaptığınızda başarı ardından gelecektir” dedi.

STK'larda görev

Ögrencilerin sorularını da yanıtlayan Elmasoglu, sivil toplum kuruluşlarının çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Gençlere birkaç sivil toplum örgütünde de aktif görev almaları tavsiyesinde de bulunan Elmasoğlu, sosyal sorumluluk projeleri içinde de bulunmaları gerektiğini vurguladı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege İş Kadınları Derneği, EGİKAD, Betül Elmasoğlu, 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, Elmas Grup Lojistik