Elmas Grup Lojistik Yılda 455 Kez Dünyayı Turluyor

Yılda ortalama 25 milyon kilometre yol kat ederek dünyanın dört bir yanına sevkiyat yapan Elmas Grup Lojistik, araçlarıyla dünyanın çevresini bir yıl içerisinde 455 kez turluyor..Lojistik sektörünün güçlü firmaları arasında yükselişini hızlı adımlarla sürdüren Elmas Grup Lojistik, dünyanın dört bir yanına yaptığı başarılı sevkiyatlarla iş hacmini her geçen gün artırıyor. Yılda ortalama 25 milyon kilometre yol kat eden Elmas Grup Lojistik araçları dünyanın çevresini bir yıl içerisinde yaklaşık 455 kez turluyor.
2014 yılında 95 milyon Dolar ciro hedefleyen Grup, 10 milyon dolar tutarındaki yeni yatırımları ile sektördeki gelişim çıtasını yükseltiyor. Oldukça zorlu piyasa koşullarında uluslararası arenada rekabet gücüne sahip bir firma olarak faaliyet gösterdiklerini belirten Elmas Grup Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Elmasoğlu, “Türkiye lojistik sektörü için çok değerli bir konumda. Bu nedenle birçok yabancı firma bu avantajlı ortamı değerlendirmek için ülkemizde yatırım yapıyor. Elmas Grup, gümrüklemeden antrepo hizmetlerine, elleçlemeden taşımacılığa lojistiğin her alanında geniş bir perpektifte hizmet vererek sektörde fark yaratıyor. İnovatif iş modelleri geliştirerek rekabet avantajı sağlıyor, her geçen gün iş hacmimizi geliştiriyoruz. Elmas Grup olarak uluslararası ölçekte en güçlü lojistik firmaları arasında yer almak için bir biri ardına yeni yatırımlara start veriyoruz” dedi.


Dünya markalarına hizmet veriyor..
Müşterilerine uluslararası standartlarda hizmet kalitesi sunduklarını, birçok dünya markasına da çözüm ortağı olarak hizmet verdiklerini belirten Elmasoğlu, “En önemli silahımız ürün ve hizmet çeşidimiz. Satın almadan ürünün rafa çıkışına, hatta tahsilata kadar her aşamada varız. Ambar yükünü kargo hızında taşıma alt yapısına sahibiz. İstanbul’dan bugün yola çıkan yük, yarın sabah patron işine başlamadan fabrikada hazır oluyor” şeklinde konuştu.


Kemalpaşa’da 163 bin metrekare yatırım alanı..
137’si kendisine ait olmak üzere 300’ü kontratlı toplam 437 araçla dünyanın çevresinde yaklaşık 455 tur anlamına gelen 25 milyon kilometre sevkiyat gerçekleştiren Elmas Grup Lojistik, geçen yıl hizmete giren Necdet Elmasoğlu Lojistik Merkezi ile Kemalpaşa bölgesindeki yatırım alanlarını 125.000 m2’ye çıkardı. 38.000 metrekarelik yeni bir arazi daha satın alarak tesislerini genişletme kararı alan firma, 2014 yılı büyüme hedefleri çerçevesinde yurt içi ve yurt dışı yatırımlarına start verdi.Yurt dışı organizasyonlarında da atağa kalkan firma, Almanya’da faaliyet gösteren Elmas GMBH, Avrupa merkezi olarak gelişmeye devam ederken, özellikle uluslararası taşımacılık faaliyetlerine katkı sağlayacak Bulgaristan, Yunanistan, Romanya ve Macaristan hattında yeni hatlar açarak bu alandaki çalışmalarını hızla hayata geçirdi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Elmas Grup, Kemalpaşa, Türkiye lojistik sektörü, iş dünyası, lojistik, magazin izmir, iş dünyası