Ekonominin Ağır Topları Egiad'da

Düzenlediği organizasyonlar ve ağırladığı isimlerle gündeme damgasını vuran Ege Genç İşadamları Derneği EGİAD son olarak ekonominin ağır toplarına ev sahipliği yaptı.Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu TÜRKONFED Yönetim Kurulu toplantısı ile TÜGİK – Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Konsey Toplantısı EGİAD ev sahipliğinde İzmir’de yapıldı.

EGİAD ilk olarak, bünyesinde 20 federasyon, 143 dernek barındıran, 208 milyar dolarlık iş hacmine sahip, 1 milyonu aşkın istihdamı, 65 milyar dolardan fazla ihracatıyla, 11 binden fazla iş insanını temsil gücüyle en önemli iş örgütlerinden biri olan TÜRKONFED’i ağırladı. TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Onatça, Başkan Yardımcıları Temel Aycan Şen, Hakkı Ergin Civan, Nihat Güçlü, Sefa Targıt, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Orhan Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Salih Başöz, Fatma Semiz, Gülay Gül, Mehmet Salih Özen, Aydın Bandırma , Emin Bahri Uğurlu, Şükrü Ünlütürk ve Genel Sekreter Arda Batu’nun katıldığı toplantıda, TÜRKONFED Brüksel temsilciliğinin açılışı, Suriyeli sığınmacıların durumu ve ülkemizdeki sosyo /ekonomik etkileri ve Birleşmiş Milletler’in “Barış İçin İş Dünyası” girişimine TÜRKONFED’in imzacı olarak katılımı gibi başlıklar görüşüldü.

EGİAD, TÜRKONFED toplantısının ardından ikinci büyük ev sahipliğini de TÜGİK’i ağırlayarak yaptı. EGİAD Dernek Merkezinde gerçekleşen toplantıya, EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, Başkan Vekili Nazif Ulusoy, Halil Nadas, Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Buğra İlter, TÜGİK YİK Başkanı Erhan Özmen, Başkan Vekilleri Temel Aycan Şen, Ferhan Ademhan, Genel Sekreter Abbas Taşdemir, Sayman, Vicdan Eraslan, YİK Üyeleri Nurhayat Güldüren, Taner Özdurak, Edip Aktaş, Prof. Kerem Alkin, Nilüfer Köylüoğlu, Şakire Kural, Alya Özge Çakmak ve Levent Tellioğlu katıldı. TÜGİK Cari Açık Projesi Sunumu ve UNICEF Proje önerilerinin görüşüldüğü toplantıda Cumhurbaşkanlığı Seçim sonrası ve Türkiye Ekonomisi de masaya yatırıldı. Türkiye’nin sancılı bir bölge ve coğrafyada yer aldığına dikkat çeken TÜGİK YİK Başkanı Erhan Özmen, bu nedenle ülkenin birçok sonunun ortasında yer aldığını hatırlatarak, “2023 için yeni bir büyüme modeli belirlenmeli. Ekonominin yeniden değerlendirilmesi gerekiyor. Dış borçla hayatımızı devam ettirmeye alıştık. Ekonominin güçlendirileceği, bakış açısı zenginliğinin gerek iş dünyasında gerekse toplum üzerinde yaratıldığı bir noktaya gelmeliyiz. TÜGİK bu konuda üye kuruluşlarıyla üstüne düşen vazifeyi yapacaktır” dedi.

Her iki kurumda başkan vekilliği görevini yürüten Temel Aycan Şen ise, ev sahipliği için EGİAD Başkanı Seda Kaya ve Yönetim Kurulu’na teşekkür ederek, “Bağlı bulunduğu federasyonlar ve konfederasyonlar sayesinde EGİAD İzmir iş dünyasına yönelik çalışmalarını Türkiye çapına taşımaktadır. Gerek tüm Türkiye’ye örnek faaliyetler yapmakta gerekse ülke ekonomisini ilgilendiren konularda işbirlikleri yapmaktadır. Şehrimizin ve derneğimizin farklı bakış açısını ve dinamizmini ülke geneline aktarmaktadır.” Dedi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER egiad, iş dünyası, federasyon, dernek, türkonfed, tügik, iş adamları, , türkiye, genç, konfederasyon, işadamları, işadamı, Süleyman Onatça, Temel Aycan Şen, Hakkı Ergin Civan, Nihat Güçlü, Sefa Targıt, Orhan Turan, Mehmet Salih Başöz, Fatma Semiz, Gülay Gül, Mehmet Salih Özen, Aydın Bandırma , Emin Bahri Uğurlu, Şükrü Ünlütürk, Arda Batu