Ekonomi Muhabirleri Derneği 24. Yılını Kutladı

Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) İzmir Şubesi 24. kuruluş yıl dönümü ve yeni yıl kokteyli Kültürpark Doğaltaş Müzesi'nde gerçekleştirildi.İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ekonomi muhabirlerinin kentin gelişimi ve kalkınmasına büyük katkısının bulunduğunu söyledi. Ege İhracatçı Birlikleri'nin desteğiyle düzenlenen kokteylde, doku kanseriyle mücadele eden modacı Emel Gözde Becerikli'nin tedavi masraflarının bir bölümünü karşılamak için başlatılan yardım kampanyasında tanıtım defilesi düzenlendi.

Törende konuşan Kocaoğlu, ekonomi muhabirlerinin yaptığı haber, yorum ve analizlerle kentin tanıtımına önemli katkı sağladığını belirtti.
Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Genel Başkanı Turgay Türker ise EMD'nin güçlü bir kuruluş olduğunu, derneğin gücünü üyelerinden aldığını ifade etti. Haberin kolay hazırlanmadığını kadeden Türker, "Haber kolay hazırlanmıyor. Her gün yağmur çamur demeden zor şartlarda hazırlanan haberler gazetese sayfalarına ve televizyon ekranlarına taşınıyor" dedi.

EMD İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Albay da halen 116 üyesi bulunan EMD İzmir Şubesi'nin İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin ardından en çok faaliyet gösteren dernek olduğunu söyledi. Geceyi muhabir arkadaşlar ve haber kaynaklarıyla bir araya gelmek, haber kaygısı olmadan sohbet etmek için fırsat olarak gördüklerini belirten Albay, yerel ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri sebebiyle 2014 yılında gazetecileri yoğun bir mesainin beklediğini dile getirdi.
Ege İhracatçı Birlikleri'nin 2006 yılında gerçekleştirdiği 2. EİB Moda ve Tasarım Yarışması'nda "Childlike kreasyonu" ile birinci olan genç moda tasarımcısı Becerikli'nin 7 tasarımın tanıtıldığı geceye, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ege İhdacatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Mustafa Türkmenoğlu, İzmir milletvekilleri Ali Aşlık, Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, meslek odaları başkanları, bazı işadamı dernekleri, EMD üyeleri ve gazeteciler katıldı.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ekonomi Muhabirleri Derneği, aziz kocaoğlu, emd üyeleri, Ali Aşlık, Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu, izmir büyükşehir belediyesi, aziz kocaoğlu, Ege İhdacatçı Birlikleri, Mustafa Türkmenoğlu,Mustafa Moroğlu, ekonomi muhabirleri derneği 24. yılı