EGSD’nin 22. Yıl Gururu

Ege Bölgesi’nin en büyük sektörel sivil toplum kuruluşlarından olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), 22’nci kuruluş yıldönümünü Migros’un sponsorluğunda Swiss Otel Büyük Efes’te düzenlenen muhteşem geceyle kutladı.Dernek üyeleri ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı gecede konuşan EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, Bundan tam 22 yıl önce sektörün önde gelen 30 girişimcisinin önderliğinde kurulan derneğin bugün IF Wedding Fashion İzmir, Gelinlik Tasarım Yarışması, Millfest Moda ve Sanat Festivali, Organic Fashion gibi önemli projeleri hayata geçirdiğini söyledi.

Derneğin 22 yıllık serüveninde bugüne kadar emeği olan tüm üye ve çalışanlara teşekkür eden Özden, “EGSD aslında sadece bir dernek değil, ‘İzmir’de birlik olmaz’ sözünün aksine, mesleki dayanışma birliğin neleri başarabileceğinin ispatıdır. Derneğimiz bugün Türkiye’nin en saygın ve kurumsal mesleki kuruluşlarından biri haline gelmiş, üretilen projelerin her biri kendi başına büyük marka haline dönüşmüştür. Geriye dönüp baktığımızda nereden nerelere geldiğini görmek bizlere gurur veriyor” dedi.

Üretici ve Tasarımcı Tek Çatı Altında Topladı

EGSD’nin en güzel yanının kumaştan, gelinliğe, aksesuardan makineye kadar pek çok üretici ve tasarımcının tek çatı altında toplanması olduğuna değinen Özden, “Üye ilişkilerin gelişmesi sektörel olduğu kadar ticari ilişkilerin de büyümesine katkı sağlıyor. Dernek olarak biz de bu kaynaşması sağlamak için büyük çaba gösteriyoruz” diye konuştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Özden, Yönetim Kurulu Üyeleri ve geçmiş dönem başkanları ile birlikte derneğin 22. yıl pastasını hep birlikte kestikten sonra Blue Note Orkestrası’nın birbirinden güzel şarkılarıyla eğlendiler.

 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Giyim Sanayicileri Derneği, EGSD, Swiss Otel Büyük Efes, Migros, Aziz Kocaoğlu, Mukadder Özden, IF Wedding Fashion İzmir, Gelinlik Tasarım Yarışması, Millfest Moda ve Sanat Festivali, Organic Fashion, İzmir Etkinlikler, Blue Note Orkestrası