EGSD'den Ekoloji Fuarı'nda 'organik' tanıtım

Ege Giyim Sanayicileri Derneği, (EGSD) İZFAŞ tarafından 5. kez düzenlenen Ekoloji İzmir Fuarı'ndaki standında organik hazır giyim ürünlerini sergilerken, organik giyim hakkında ziyaretçileri bilinçlendirecek.10-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirecek olan fuar, organik sektörü ile birlikte zeytin ve zeytinyağı sektörünü de bir araya getirirken, sağlıklı beslenme ve giyim fuarda ön plana çıkacak. 4 gün açık kalacak ola Fuar, profesyonellere ve son tüketiciye yönelik olarak düzenlenirken, ziyaretçiler 10.00 – 20.00 saatleri arasında gezilebilecek. Fuar'da EGSD standında organik hazır giyim ile ilgili olarak hazırlanan özel broşürler ziyaretçilere dağıtılacak. EGSD üyesi firmaların organik ürünleri de standda sergilenirken, satış imkanı da olacak.

Organik bilinçlendirme..

Ekoloji İzmir Fuarı'na bu yıl ilk kez katıldıklarını dile getiren EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, toplumda organik giyim farkındalığı yaratmak istediklerini söyledi. EGSD standlarında organik hazır giyim konusunda özel hazırladıkları afişlerin yer alacağını ve ziyaretçilere bilinçlendirmek için broşür dağıtacaklarını ve bilgi vereceklerini anlatan Özden, “İZFAŞ, bu yıl 5. kez gerçekleştirdiği Ekoloji İzmir Fuarı ile hem organik sektörünü hem de zeytin ve zeytinyağı sektörünü aynı çatı altında buluşturacak. Bizde son yıllarda hızla gelişen organik hazır giyim ürünlerini standımızda sergileyeceğiz. 2008 yılında başlattığımız Organic Fashion İzmir Projesi kapsamındaki etkinliklerimize bu fuarla devam ediyoruz. Ziyaretçilere organik hazır giyimin geldiği noktayı anlatacağız. Hazırladığımız broşürde de organik giyimi anlatacağız. İnsan sağlığına ve yaşamına getirdiği katkıları dile getireceğiz. EGSD üyeleri firmalar son tüketiciye ürünlerini satma imkanına sahip olacaklar. Türkiye’nin tek organik ürünler fuarı olan Ekoloji İzmir'de, bizde hazır giyim sektörü olarak organik alanında hangi noktaya geldiğimizi anlatacağız. Bu sayede toplumun organik giyim ürünlerini daha yakından tanımasını ve kullanımının artmasına katkı sağlayacağız” dedi.

Çevre ve sağlık dostu

 

Organik pamuk çevre üzerinde düşük etkisi olan metod ve malzemeler kullanılarak yetiştirilir. Doğaya karşı değil, doğa ile birlikte çalışma ilkesi organik tarımcılığın prensibidir. Sertifikalı organik; pamuğun bağımsız ya da özel organizasyonlar tarafından belirlenen katı standartlara göre yetiştirildiği anlamına gelmektedir. Sertifikasyon, tarım alanlarının ve işleme faaliyetlerinin denetimini, detaylı kayıt tutulmasını ve yetiştiricilerin standartlara uygun olarak hareket ettiğinin garanti altına alınması için toprağın ve suyun periyodik olarak test edilmesini kapsar. Standartların gerektirdiği tüm zorunlu kriterlere uygun olarak imal edilen nihai ürünler ''Global Organik Tekstil Standardı'' ile etiketlenirler.

Fotoğrafaltı: EGSD Başkanı Mukadder Özden bu yıl ilk kez katılacakları Ekoloji İzmir Fuarı'nda organik hazır giyim konusunda ziyaretçileri bilgilendirerek, bu konuda farkındalık yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER EGSD, fuar organik sektör, izmir fuar organik sektör, organik fashion sektör, magazin izmir, izmir magazin haberleri