EGİAD’dan 'Bizim Çocuklarımıza' Özel Yardım Gecesi

EGİAD’ın kuruluş yıldönümü gecesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi yararına yapıldıKurulduğu 1990 senesinden buyana her sene sosyal etkinlikler kapsamında pek çok organizasyon düzenleyen Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD), bu senenin kuruluş yıldönümü kutlamasını önemli bir sosyal sorumluluk projesiyle gerçekleştirdi. 23 yılı geride bırakan EGİAD, yıldönümü balosu yerine İzmir Arena’da “Bizim Çocuklarımız” yardım gecesi düzenledi. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı’na katkı sağlamak amacıyla organize edilen gecede, 1990’ların yıldız popçularından oluşan ünlüler orkestrası ‘Extra Orchestra’ ve EGİAD üyeleri tarafından kurulan ‘EGİAD Orchestra’ ayrı ayrı sahne aldı. Metin Özülkü, Harun Kolçak, Ferda Anıl Yarkın, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Asım Ekren ve Hazım Körmükçü’den oluşan ‘Extra Orchestra’ unutulmayan şarkılarıyla geceye renk katarken, EGİAD Yönetim Kurulu tarafından 23. yıl pastası da büyük bir sevinçle kesildi.

İş dünyasını başarıyla temsil eden EGİAD’ın sosyal sorumluluk bilincini ön planda tuttuğunu ve bu alanda faydalı projelere imza attığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya, toplumun geleceğinde en önemli role sahip olan çocukların, sağlıklı bir gelecek umuduyla yaşamalarının kendileri için büyük önem taşıdığını dile getirdi. “Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi vardır” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Kaya, “Gelecek nesillere bırakabileceğimiz yaşanabilir bir dünya için geçerli, doğru, hedefine ulaşan bir sosyal sorumluluk projesi üretmek büyük önem taşıyor. Mevcut ve gelecekte olabilecek sorunları tespit etmede, çözüm üretmede son derece dikkatli olunması ve özenli çalışılması, bir sosyal sorumluluk projesinin başarıya ulaşmasında en önemli noktayı teşkil ediyor. İş ve ekonomi dünyasının sıkıntı ve beklentilerini dile getirmekte her zaman öncü olduk. Ancak toplumların geleceğinin çocuklar üzerine inşa edildiğini de unutmadık. Geleceğimiz olan çocuklarımız için yapacağımız yardımlar bizleri daha doğru ve dayanışma içinde olan bir toplum haline getirecektir” dedi.

Konuşmanın ardından gecenin sunuculuğunu üstlenen Ahu Salgar Kanat, EGİAD üyelerinden oluşan EGİAD Orchestra üyelerini tek tek sahneye davet etti. Onur Gözümoğulları, Özlem Akdaş, Serap Demir ve Elvan Demircan’ın solistliğinde sahneye çıkan orkestrada Kaya Demircan (maestro), Tibet Arbak (davul), Başar Manisalı ve Tolga Gül (ritm), Kaner Sümer (saksafon), Deniz Şekercioğlu (klarnet), Kazım Bayraktar (akordeon) ve Evren Keçeci (gitar) görev aldı. Repertuarlarında bilinen şarkılara yer veren orkestra üyeleri, konuklara keyifli dakikalar yaşattı. İzmir Arena, Kaya Prestige Catering, Karadeveci, Egesan Matbaa, Radyo 35 ve Alem Dergisi’nin hizmet sponsorluğunda gerçekleşen gecenin ana sponsorluğunu üstlenen Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a, Kavuklar Oto Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kavuk’a, Goose Ekspress Genel Müdürü Burak Kanat’a, Semsa Ticaret sahibi İlker Sabuncu’ya, Doğankoç Özel Güvenlik’in sahibi Kenan Doğan’a ve Norm Cıvata’ya teşekkür belgeleri verildi. Plaket töreninin sonrasında 23. yıl pastası kesildi. Gecenin merakla beklenen dakikalarına sıra geldiğinde ise ünlü popçulardan oluşan ‘Extra Orchestra’ sahnedeki yerini aldı. Metin Özülkü, Harun Kolçak, Ferda Anıl Yarkın, Reyhan Karaca, Sibel Alaş, Asım Ekren ve Hazım Körmükçü’nün yer aldığı ünlüler orkestrası, 1990’lı yılların unutulmaz şarkılarıyla davetlilere nostalji yüklü bir gece yaşattı. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Extra Orchestra, Seda Kaya, egiad, ege genç iş adamları derneği, ege bölgesi iş adamları, bizim çocuklarımız kampanyası