EGİAD, TÜRKONFED'de Güç Elde Etti!

Türk iş dünyasının en büyük çatı örgütlerinden biri olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu'nun (TÜRKONFED) geçtiğimiz günlerde İstanbul Martı Otel'de yapılan 9'uncu genel kurulunda, eski başkan Süleyman Onatça, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçilirken, EGİAD – Ege Genç İşadamları Derneği de iki isimle temsil edilme hakkı kazandı.EGİAD Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Temel Aycan Şen Başkan Vekili olarak, EGİAD’ın 12. dönem Yönetim Kurulu Başkan Vekillerinden Halil Nadas da yönetim kurulu Üyesi olarak TÜRKONFED’e girerek, EGİAD olarak önemli bir başarıya imza attı. 

Geçmiş dönemde EGİAD, bu dönemde de EGİFED Başkanlığını başarıyla yürüten Temel Aycan Şen, BASİFED temsilcisi olarak TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçilmesinden ötürü iş dünyasındaki sorumluluklarının kat kat arttığını belirterek, “EGİFED ve BASİFED olarak iş dünyası federasyonlarının çalışmalarına zaten aşinayız. Konfederasyonlarda sorumluluk bir kat daha artmakta. Dernek, federasyon veya konfederasyon hepsi gücünü iş dünyasındaki üyelerinden almakta. Bu kuruluşların gücünü gönüllülük, tarafsızlık, bağımsızlık ve şeffaflık ilkeleri oluşturmakta. Böyle bir kuruluşun Başkan Vekili olmak da önemli bir sorumluluk. Ancak takım çalışmasına inanan biriyim. EGİAD olarak iki kişi ile yönetime girmek hem büyük bir başarı hem de gurur vesilesi. Yönetim kurulumuzda çok değerli isimler var. Ege İş dünyasını başarıyla temsil etmek için projeler üreteceğiz. Bölgenin sesi olacağız” dedi.

Egeli iş adamlarının kendine güvenen, çağdaş, başarılı projelere imza atan başarılı bir profil çizdiğine de dikkat çeken Temel Aycan Şen, TÜRKONFED’in yönetimine giren EGİAD Başkan Vekili Halil Nadas ile birlikte, çabalarının iş dünyasının genel ve güncel sorunlarını başta ilgili kesimlere çözüm önerileriyle birlikte aktarmak olduğunu vurgulayarak, “Hedefimiz, ülkedeki gelir eşitsizliğinin önemli bir kaynağı olan bölgeler arasındaki gelişmişlik farklılıklarının giderilmesine katkıda bulunmak. İş dünyasının kendi bölgelerinde gelişmişliği destekleyici çalışmalara imza atmakla beraber, bulunduğumuz bölgenin, EGE’nin temsilini ve sesini duyurmada öncü olacağımıza inanıyorum. TÜRKONFED, bünyesinde 17 federasyon, 134 dernek, 208 milyar dolarlık iş hacmine sahip ve 1 milyonu aşkın kişiye istihdam sağlayan, 11 binden fazla iş insanını temsil eden çok büyük bir organizasyon. Türk iş dünyasının en büyük çatı örgütü olan TÜRKONFED'de Ege'yi, iş dünyasını, Federasyonumuzu ve EGİAD'ı en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER egiad, türkonfed, egiad, basifed, Temel Aycan Şen, Halil Nadas, egiad derneği, ege iş adamları derneği, izmir türk iş dünyası, türk girişim ve iş dünyası konfederasyonu