Egepol, Ege Bölgesi'ne En Büyük Özel Yenidoğan Ünitesini Kazandırıyor

Sektörde 6'ncı yılını kutlamaya hazırlanan Egepol Hastanesi, gerçekleştirdiği yeni yatırımla İzmir'e ve Ege Bölgesi'ne en büyük özel yenidoğan ünitesini kazandırıyor.Özel Egepol Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Necip Nasır, ek bina yatırımıyla yenidoğan yoğun bakım yatağı sayısını 30'dan 48'e yükselterek, bu alandaki en büyük özel hastanelerden biri konumuna geldiklerini kaydetti.

Nasır, “5 yıl önce, İzmir'e hizmet etmek üzere 28 yatak kapasitesi ve 8 poliklinik ile yola çıkmıştık. Ancak gösterilen yoğun talep sonucu bölgeye ve ülkeye hizmet veren büyük bir sağlık kuruluşu durumuna geldik. Bugün yatak sayısını 151'e, poliklinik sayısını ise 46'ya çıkardık. Ek binalarımızın devreye girmesiyle 400 olan personel sayısı da 500'e yükselecek” diye konuştu.

Yatırımın tamamlanması için son aşamaya gelindiğini kaydeden Necip Nasır, yenidoğan ünitesinin yeni bölümünün de devreye girmesiyle birlikte bu alandaki büyük ihtiyaca cevap vereceklerini dile getirdi.

Nasır, biri profesör, iki yenidoğan yoğun bakım uzmanı ve 9 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzman doktoru ile hizmet veren Egepol Hastanesi'nde, bu alanda Türkiye çapında büyük ve başarılı bir ekip oluştuğuna dikkat çekti

Yeni yatırımla, sadece yatak sayısı ve teknoloji alanında değil, insan kaynağı ve istihdam anlamında da büyüyeceklerini dile getiren Necip Nasır, kalp damar cerrahisi, nükleer tıp, girişimsel radyoloji ve patolojiyi de içeren yeni tıbbi birimlerle, İzmir ve Egeliler'e sağlık alanında geniş bir spektrumda hizmet vermeye hazırlandıklarını sözlerine ekledi.

Kalp - damar cerrahisinde atılım yaptık

Özellikle kalp damar cerrahisi alanında gerek profesyonel hekim kadrosu, gerekse teknolojik ekipman anlamında ciddi atılımlar yaptıklarını belirten Necip Nasır, “Sağlık, profesyonel olarak ele alınması gereken bir konu. Ek binaların devreye girmesiyle ameliyathane sayısını da 3'ten 6'ya çıkarıyoruz. Çok kısa süre içinde tamamlanacak bu yatırımın ardından hastanemizde 48 yenidoğan yoğun bakım yatağı, 27 erişkin ve koroner yoğun bakım yatağı, 10 kalp damar cerrahisi yoğun bakım yatağıyla birlikte toplamda 75 olan yatak sayısı da 151'e ulaşmış olacak” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Egepol, Özel Yenidoğan Ünitesi, egepol hastanesi, Necip Nasır, nasır group, izmir iş dünyası