Egeli Otomotivciler Sektöre Eğitimli İş Gücü Kazandıracak

EGOD Akademi KurulduGeçen ay yapılan genel kurul ile yönetim kurulunu belirleyerek, 3 yıllık faaliyet dönemini başlatan Ege Otomotiv Derneği, (EGOD) sektöre ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanı kazandırmak için EGOD Akademi’yi kurdu. Yönetim Kurulu bünyesinde 5 kişiden oluşan eğitim komisyonu koordinatörlüğünde çalışacak olan EGOD Akademi, Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Mimar Sinan ve Yenişehir Motor Meslek Lisesi işbirliği ile sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda verilecek eğitimlerle nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayacak. Geçen ay yaptıkları genel kurulun ardından yeni dönemi planladıklarını ve önceliklerini nitelikli eleman yetiştirilmesi olarak belirlediklerini dile getiren EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ, bunun için EGOD Akademi’yi kurduklarını söyledi.
Eğitim kurumları ile işbirliği
EGOD Akademi’nin sürekliliği olan bir proje olduğunu, belirli dönemlerde açılacak kurslarla otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitimler vereceğini anlatan İduğ, “Ülkemizde eğitimli işgücü sorunu çok büyük. Hemen hemen her alanda nitelikli eleman sıkıntısı yaşanıyor. Otomotiv sektöründe de bu sorun had safhada. Biz bu konuda Ege Üniversitesi, Mimar Sinan ve Yenişehir Motor Meslek Lisesi ile işbirliği yapacağız. O okullarda ihtiyaç duyduğumuz bölümlerin açılması için çalışacağız. Yada bu okullardaki öğretim üyesi ve öğretmenlerin açacağımız kurslarda eğitim vermesini sağlayacağız. Meslek liselerinden mezun olup, iş arayanları eğitimlerden geçirerek sektöre kazandırmayı da amaçlıyoruz. Meslek lisesi son sınıf öğrencilerini mercek altına alarak başarısı yüksek olanlara iş garantisi vereceğiz. Okullarla sürekli bilgi alışverişiiçide bulunacağız. En çok ihtiyaç duyulan alanları belirledikten sonra eğitime kısa süre içinde başlamayı planlıyoruz” dedi.


Akademi ile sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman ihtiyacını karşılamayı istediklerini söyledi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Otomotiv Derneği, Egod, Ege Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Mimar Sinan, Yenişehir Motor Meslek Lisesi, Mustafa İduğ, Otomotiv, Kurs, Araç, İş