Egeli Giyimciler IF Expo İç Giyim ve Çorap Fuarı’na Hazırlanıyor

İzmir’de IF Wedding Gelinlik, Damatlık, Abiye Fuarı’nın mimarlarından olan Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) üyelerini fuarlara taşıyarak yeni pazarlara girmesini sağlıyor.Yıl boyunca yurtiçi ve yurtdışında birçok fuar organizasyonuna üyelerinin katılımına önderlik eden EGSD, 5-7 Şubat 2015 tarihinde de 8 bine yakın profesyonel ziyaretçinin geldiği IF Expo İç Giyim ve Çorap Fuarı’na üyelerini davet ediyor. İstanbul’da Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (MHGF) ile bünyesinde yer alan derneklerin destekleri ile düzenlenen Fuar, yeni pazarlara açılmak isteyen firmalara büyük fırsatlar sunuyor.

Fuarlara önem

EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, fuarların firmaların yeni pazarlara ulaşması için fırsatlar sunduğunu belirterek, bu amaçla fuarlara dernek olarak büyük önem verdiklerini söyledi. İzmir’de Gelinlik, Damatlık ve Abiye Fuarı’nın düzenlenmesinde ve başarılı bir şekilde bugünlere gelmesinde dernek olarak öncü olduklarının altını çizen Özden, “If Expo İç Giyim ve Çorap Fuarı da kendi alanında önemli bir fuar. İzmir’de bu alanda faaliyet gösteren firmaların büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum. Son on yıldır İzmir’de nitelikli içi giyim üretimi konusunda yatırımlar hızlandı. Sütyen ve mayo üretimleri de ürün yelpazemize katıldı. Katma değerli üretime önem verdiğimiz için mayo üretimi de dernek olarak özel ele alacağız. İzmir’i Türkiye’nin mayo merkezi yapmak istiyoruz. Kıyı kenti olmamız nedeni ile yüzme ve plaj kültürümüzü kentin tasarım eğitimindeki gücü ile birleştirmek istiyoruz” dedi.

8 bin profesyonel ziyaretçi

Fuarın tanıtımı için Dernek olarak MHGF Başkanı Hüseyin Öztürk’ün de katıldığı bir tanıtım toplantısı da düzenleyeceklerini belirten Özden, Fuar’da defile ve moda Showlar da yer aldığını söyledi. Fuara geçen yıl 194 firmanın katıldığını ve 56 ilden 6 bin 368, 60 ülkeden bin 312 olmak üzere toplam 7 bin 680 profesyonelin ziyaret ettiğini anlatan Özden, sektörün yurt dışı pazarlara doğrudan açılması için Fuarın en önemli uluslararası ticaret platformlarından biri olduğunu kaydetti. Özden Fuara, EGSD ile birlikte MHGF – Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, TİGSAD – Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği, ÇSD – Çorap Sanayicileri Derneği , DETGİS – Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği, KYSD – Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği, İNSAD – İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği, İNDER – İzmir Nakış Sanayicileri Derneği’nin destek verdiğini sözlerine ekledi.

EGSD Başkanı Mukadder Özden’in de katıldığı toplantıda If Expo İç Giyim ve Çorap Fuarı hakkında TÜYAP Yetkilileri bilgilendirme yaptı.

60 ülkeden ziyaretçisi var

ABD, Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Belçika, Bosna Hersek , Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumh., Çin Halk Cumh., Danimarka, Ermenistan, Estonya, Fas, Filistin, Fransa, Gana, Gürcistan, Hırvatistan, Hollanda, Irak, İngiltere, İran, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kamerun, Kanada, Kırgızistan , KKTC, Kore, Kosova, Kuveyt, Libya, Litvanya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Monako, Pakistan, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan , Tayvan, Tunus, Uganda , Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen, Yunanistan.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER IF Expo İç Giyim ve Çorap Fuarı, MHGF – Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, TİGSAD – Tüm İç Giyim Sanayicileri Derneği, ÇSD – Çorap Sanayicileri Derneği , DETGİS – Denizli Tekstil ve Giyim Sanayicileri Derneği, KYSD – Konfeksiyon Yan Sanayicileri Derneği, İNSAD – İstanbul Nakış Sanayicileri Derneği, İNDER – İzmir Nakış Sanayicileri Derneği, Hüseyin Öztürk, Mukadder Özden, Moda ve Hazır Giyim Federasyonu, MHGF, Ege Giyim Sanayicileri Derneği, EGSD