Egeli Çocuklar Trafik Sorununa Çözüm Üretiyor

Toyota Uluslararası Çevre ve Yenilikçi Fikir Yarışması sonuçlandı. Bu yılki teması “Sürdürülebilir Ulaşım” olan yarışmaya 3 ülkeden 91 okul, TED okullarınında bulunduğu Türkiye’den 20 okul öğrencileri katıldı.Çevre, güvenlik, sağlık ve sıkışıklık gibi trafik ile ilgili konular üzerinde uygulanabilir projelerin üretilmesinin hedeflendiği yarışma, Türkiye’de Toyota ve TÜRÇEV işbirliği ile 2007 yılından bu yana düzenleniyor.

Türkiye’de bulunan Eko Okulların, tüm dünyanın en büyük sorunlarından biri olan trafik konusunda yenilikçi ve yaratıcı fikirler geliştirip yarışacakları yarışma için TED Koleji öğrencileri, İzmir Toyota Plaza Bornovalı ile birlikte ortak proje üretti. Toyota Avrupa Fonu ve Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın (FEE) 2005 yılından bu Eko Okullarda başlattığı Çevre ve Yenilikçi Fikirler Yarışmasının 2012-2014 yıllarını kapsayan yeni dönem teması “Sürdürülebilir Ulaşım” olarak belirlendi. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından koordine edilen yarışma günümüzün büyük sorunlarından biri olarak karşımıza çıkan ulaşıma bağlı çevresel sorunlar, güvenlik, sağlık ve trafik sıkışıklığına yönelik projeleri kapsadı.

Toyota Plaza Borovalı da düzenlenen yarışmanın serge ve ödül töreninde TED koleji genel koordinatörü ve lise müdürü Orkun Karapostal, ilk ve ortaokul müdürü Hacer Ersezen yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyelerini taktim etti. Yarışmada birinciliği Polatlı koleji 3.cü sınıf öğrencisi Ece Bayyar, ikincilik ödülünü TED Ege Koleji öğrencisi Selin Ada Boğa, üçüncülüğü ise TED Kuzey Kıbrıs’tan Gökçe Su Efe almaya hak kazandı.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER toyota plaza, toyota bornova, egeli çocuklar trafik sorununa çözüm üretiyor, ted koleji, ted ege koleji, toyota plaza bornovalı, selin ada boğa, gökçe su efe, ece bayyar, türçev, çevre eğitim vakfı