Ege’de Yeni Girişim Savaşçıları Aranıyor

YemekSepeti.com’un kurucusu Nevzat Aydın, PeakGames Kurucusu Sidar Şahin, Google Kurumsal Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı, Turkcell Perakendeler Başkanı Sait Ayaydın gibi alanlarında çok değerli olan 25 isim bir araya geldi ve Türkiye’nin, girişimcilere 360 derece destek veren ilk platformu kuruldu.Başvurular sonrası, özenle seçilerek programa dâhil edilen girişimci adaylarının işleri eğitim sırasında sıfırdan kurduruluyor ve danışmanlık desteği ile büyütülüyor.

Dijitalleşen dünya ve yeni ekonomi düzeniyle birlikte artık insanlar kendi işlerini kurmaya daha sıcak bakıyor. Ancak başarılı bir iş modeli oluşturabilmek için içimizdeki girişimci ruh da tek başına yeterli olmayabiliyor. Çünkü bu süreçte iyi yapılandırılmış bir eğitime, iyi bir iş fikrine, doğru yönteme, iyi çalışan bir altyapıya, iş çevresine ve de işinizi kurduktan sonra profesyonel danışmanlık alabileceğiniz seçkin mentorlara da ihtiyacımız var. Şimdi girişimci adaylarının tüm bu ihtiyaçlarını aynı anda karşılayarak onlara 360 derece destek sağlayan yeni bir platform kuruldu: Girişim Savaşçısı.

Eğitmen kadrosunda bir SAT Komandosunu, Eski Sanayi Bakanı’nı, CEO’yu, Klinik Psikoloğu ve seçkin e-ticaret mentorlarını barındıran programın başlangıcında katılımcılara sıra dışı uygulamalar içeren özel bir eğitim sunuluyor. Riva deresinden Karadeniz sahillerine kadar kürek çekmekten, uygulamalı Aikido eğitimine ve psikolojik terapiden, sokakta su satmaya kadar daha onlarca uygulamayı bünyesinde barındıran programda öncelikli olarak girişimci adaylarının özgüvenin ve dayanıklılığının artırılması ve disiplinli çalışma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Adaylar bu sürede gerçek potansiyelleri ile yakından tanışıyor. Sonrasında ise katılımcılar yoğun bir teknik eğitim eşliğinde iş fikri oluşturmadan, konsept geliştirmeye, pazar ve piyasa araştırmasından, duygusal marka kimliği oluşturmaya, web sitesi kurmadan, sosyal medya uygulamalarına, dijital pazarlamadan, müşteri ilişkileri yönetimine ve ikna psikolojisinden finans ve şirket tiplerine kadar uzanan toplam 34 ayrı başlıkta özel bir eğitim alıyor ve tamamının işi de program esnasında kurduruluyor.

Eğitimin tamamı İstanbul’da yapılmaktadır. Çalışma hayatının içinde aktif bir şekilde yer alan girişimci adayları için program hafta sonu yapılmakta olup tüm Türkiye’den özellikle Ege’den çok talep görmektedir.
1.Dönem Mezunları İşlerini Kurdu

İlk dönemde toplam 13 mezun veren programdaki tüm katılımcılar kendi işlerini kurdular.Gelin şimdi bir kaçının kurduğu işe daha yakından bakalım;

ModelSenden.Com

Okan Nahit satış sektöründen gelen ve son birkaç yıldır 3D printer işine gönül vermiş bir girişimci. 3D printer konusunda çok bilgili olmasına rağmen, girişimcilik ile ilgili eksikleri olduğunu fark ederek bu programa başlıyor ve sonunda kendi işini kuruyor. Modelsenden.com ile Türkiye’nin her yerindeki kullanıcılara, fotoğrafını yükledikleri herhangi bir şeyin 3D printer ile basılıp kendilerine gönderilmesine imkan tanıyor.

KuzuGeliyor.Com

Diğer bir başarılı isim de Duygu Sarı. Kendisi 35 yaşında ve 11 senedir diş hekimliği yapıyor. Uzun yıllardır arayış içerisinde olan Sarıkendi işini kurma konusundaki projelerinden bir türlü sonuç alamayınca pes etmek üzereyken bu program ile karşılaşıyoruz ve kendine son bir şans daha tanıyor. Sarı, program esnasında www.kuzugeliyor.com adresi ile başlattığı yeni doğan organizasyonları sitesi ile yola çıktı. Daha sitesi kurulmadan ilk siparişlerini almaya başlayan ve de şu anda sitesinin açılmasıyla siparişleri yoğun bir şekilde devam eden Sarı, beklemediği kadar çabuk başarıya ulaşan işi konusunda şaşkın ama hayli umutlu.

GulceDereli.Com

Gülce Dereli de Girişim Savaşçısı’nın ilk dönem mezunlarından. Kendisi 25 yaşında bir endüstriyel tasarımcı. Ancak gönlünü takı tasarımına vermiş. Program öncesin de özellikle fason şekilde markalara üretim gerçekleştiren Gülce, şu anda kendi markasının tanınmasının keyfini çıkartıyor. Program ile birlikte yaptığı işi çok daha profesyonel bir noktaya taşıdığını belirten tasarımcı, üniversite hayatı üzerine Girişim Savaşçısı programının ona yüksek lisans kadar katkı sağladığını ve artık profesyonel hayatta karşılacağı her türlü tecrübeye de açık olduğunun altını çiziyor.

BelkideSensin.org

Seri girişimcilik demişken, henüz işin başında iki proje ile birden karşımıza çıkan bir diğer savaşçı ise Aykut Kadir Kurt. Kendisi seri girişimci olduğu kadar da aynı zamanda da bir sosyal girişimci. İlk projesi olan www.belkidesensin.org sitesi ile insanları kemik iliği ve kök hücre donörü olmaları konusunda teşvik ediyor. İlk üç günde binlerce kişinin ziyaretine uğrayan site toplumda şimdiden bir bilinç oluşturmaya başladı bile. Bunun yanında kendi ajansını kuran Aykut, yakında HaveADigital.Com markasıyla farklı sektörlerdeki şirketlerin dijital reklam ihtiyaçlarını karşılayacak.

Girişim Savaşçısı’nın diğer mezunları hakkında www.girisimsavascisi.org adresinden detaylı bilgi alabilir ve programa ön başvuruda bulunabilirsiniz.

www.girisimsavascisi.org/basvuru.html adresinden başvuruda bulunabilirsiniz.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER girişim savaşcıları, girişimcilik, kendi işini kurma, girişimcilik eğitim programı, Girişim Savaşçısı, Okan Nahit, Duygu Sarı, Gülce Dereli, Aykut Kadir Kurt, Nevzat Aydın, Sidar Şahin, Google Kurumsal Pazarlama Müdürü Özgür Kirazcı, Turkcell Perakendeler Başkanı Sait Ayaydın