EGEAYSAD'da Şevket Cihan Dönemi

Ayakkabı sektörüne 18 yıldır hizmet veren Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) yeni başkanını belirledi. Port Konak Restoran'da gerçekleştirilen 7. olağan genel kurula 100'e yakın dernek üyesi katılırken, tek liste ile gidilen seçimlerde derneğin yeni başkanı Şevket Cihan oldu.EGEAYSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı 3 yıldır Erdal Durmaz sürdürürken, Şevket Cihan ise Durmaz'ın başkan vekili olarak görev yapıyordu.

Bayrak değişimi

Genel Kurulda konuşan EGEAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Durmaz, 3 yıllık başkanlığı döneminde sektörün daha ileri noktalara taşınması için birçok projeye imza attıklarını söyledi.
Yeni dönemde de derneklerinin güzel projelere imza atacağına inandığını vurgulayan Durmaz, 3 yıldır başkan vekilliğini yapan Şevket Cihan'ın da kendisinden aldığı bayrağı en iyi şekilde taşıyacağından hiç şüphesi olmadığını söyledi. Genel kurulda geçmiş dönem faaliyetleri oy birliği ile ibra edilirken, tek liste ile yapılan seçimlerde Şevket Cihan başkanlığındaki liste oy birliği ile 3 yıllık dernek yönetimine seçildi. Seçimin ardından konuşan EGEAYSAD'ın Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Cihan, dernek üyelerine kendisine gösterdikleri güven için çok teşekkür etti.

Ayakkabı meslek lisesi kurulacak

Yeni dönemde en çok ağırlık verecekleri projenin EGEAYSAD satış mağazaları olacağını ifade eden Cihan, bu mağazalarda dernek üyelerinin ürünlerini daha geniş bir pazara sunmak istediklerini açıkladı. Üyelerinin ulusal ve Uluslar arası kredi kuruluşlarından fon sağlayabilmesi, hibe ve destekleri öğrenebilmesi için her ay düzenli olarak bülten çıkarmak istediklerini anlatan Cihan, “Üyelerimiz rekabette öne çıkması için projeler üreteceğiz. Yurt dışı fuarlara özel önem vereceğiz. Bu konuda başta İzmir Ticaret Odası olmak üzere kurumların desteklerinin sürdürülmesini sağlayacağız. Sektöre nitelikli iş gücü kazandırılması için ayakkabı meslek lisesini bu dönemde kurmak istiyoruz. Eğitim ve Fuarcılık komisyonu kurduk. Özellikle yurtdışı pazarlardan üyelerin daha çok pay alması için çalışacağız” dedi.

EGEAYSAD Yönetim Kurulu

Şevket Cihan
Faruk Hanoğlu
Raşit Mamak
Mustafa Özcan
Oğuz Tan
Burhan Coşkunerler
Taner İlhan
Özgür Büyüközgür
Ece Gülşen
Mehmet Berberci
Nagihan Yıldırım

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER egeaysad, egeaysad hakkında, egeaysad yönetim seçimleri, ege ayakkabı sanayicileri derneği, ege ayakkabı sanayicileri derneği seçimleri