Duayenlerden Pozitif Olun Çağrısı

Otomotive uzun yıllar hizmet eden duayenler, hem otomotiv sektörünün hem de ülkenin geleceğinden umutlu. İşadamlarına ‘Her şeye rağmen pozitif olun’ çağrısı yapan duayenler, Türkiye’nin yaşanan sıkıntılara rağmen önünün açık olduğunu belirttiler.Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ’un organizasyonu ile geçtiğimiz günlerde yemekte bir araya gelen otomotivciler, ülke ekonomisindeki son durumu değerlendirerek, öngörülerini dile getirdiler.

Duayenler bir arada

Toplantıya, EBSO Geçmiş Dönem Meclis Başkanı ve Tiryakiler Grubu Başkanı Mehmet Tiryaki, Yaşar Eren, İsmail Kazcıoğlu, Cemalettin Tekgezen, Ömer Kaplan, Mustafa Uz, Suat Özdağ, Abdullah Baysak, Muzaffer Azrak başta olmak üzere 20 ismin bir araya geldiği yemekte konuşan EGOD Başkanı Mustafa İduğ, tecrübeleri paylaşarak sinerji yaratmayı hedeflediklerini söyledi.

Umudu kaybetmeyelim

Yeni yıla girerken 2015 yılının zor bir yıl olacağını ifade ettiklerini son dönemde dolar kurundaki artışında da maliyetlerine yansıyarak işlerini daha da zorlaştırdığını ifade eden İduğ, “Bu yıl çok dikkatli olmalıyız. Şirketlerimizle ilgili karar alırken çok düşünmeliyiz. KOBİ’lerin birçoğunun ömrü 5 yıl. Ancak umudumuzu da kaybetmemeliyiz. Yılın ilk ayında otomobil ve hafif ticari araç satışları geçen yılın aynı ayına göre artış gösterdi. 2015 yılının her şeye rağmen sektörümüz açısından iyi bir yıl olacağını tahmin ediyorum” dedi.

Türkiye’nin geleceği parlak

EBSO Geçmiş Dönem Meclis Başkanı ve Tiryakiler Grubu Başkanı Mehmet Tiryaki ise gelecek ile ilgili planların ertelenmemesi gerektiğine işaret ederek, Türkiye’nin halen 24 milyar dolar olan otomotiv ihracatının daha da artacağını kaydetti. Sıkıntıların olabileceğini ancak her zaman pozitif düşünülmesi gerektiğine dikkat çeken Tiryaki, Türkiye’nin geleceğinin parlak olduğunu vurguladı.

EGOD Üyesi Suat Özdağ ise bu yılın ilk ayındaki satışların geçen yıla göre arttığını belirterek, bu yıl yeni modellerle satış rakamlarının 800-900 binlere ulaşabileceğini anlattı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Otomotiv Derneği, EGOD, Mustafa İduğ, EBSO, Tiryakiler Grubu, Mehmet Tiryaki, Yaşar Eren, İsmail Kazcıoğlu, Cemalettin Tekgezen, Ömer Kaplan, Mustafa Uz, Suat Özdağ, Abdullah Baysak, Muzaffer Azrak, otomotiv sektörü, izmir otomotiv sektörü