Dirinler Grup Kurucusunu Andı

Dirinler Şirketler Grubu, vefatının 13. yılında kurucusu duayen sanayici Ahmet Cemal Dirin’i özlemle anıyor.Dirinler Şirketler Grubu, kurucusu, merhum Cemal Dirin’i vefatının 13. yılında törenle anıyor. 62 yıl önce Cemal Dirin tarafından kurulan sanayi ve ticari faaliyetlerini her geçen gün artan yatırımlarıyla güçlendiren Dirinler Grup, merhum Yönetim Kurulu Başkanı’nın adını her platformda yaşatıyor.


Dirinler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin, Lupamat Kompresör Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Dirin, Dirinler Döküm Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dirin, Dipaş Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dirin, bugün babalarından aldıkları emaneti çalışanlarıyla bir üst hedefe taşıyorlar. Dirinler Grubu, kurucuları merhum Cemal Dirin’in, 60 bin metrekare hizmet alanına olarak bıraktığı emanet sayesinde yaklaşık 450 aileye iş imkanı ve 38 ülkeye yapılan sanayi ürünleri ihracatı ile ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Dirinler Makine Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dirin “Babamız ve Kurucumuz Merhum Cemal Dirin, İzmir’de sanayiciliğin temellerinin atılmasında önemli katkıları bulunan sevilen sayılan bir isimdi. Onun büyük bir azimle kurmuş olduğu şirketlerimiz günümüzde sanayi ihracatında Türkiye’nin önde gelen kuruluşları arasında yer alıyor. Kendisinin aziz hatırasını yaşatmak için var gücüyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Onu sevgi ve özlemle anıyoruz” şeklinde konuştu.


En büyük mirası azim ve kararlılık..


Cemal Dirin'in dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile çıraklıktan sanayiciliğe yükselme başarısını gösterdiğini belirten Lupamat Kompresör Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Dirin ise babalarının kendilerine bıraktığı en büyük mirasın azim ve kararlılık olduğunu söyledi.


Yatırımlar hızla sürüyor..


Cemal Dirin'in, her zaman kazancıyla yeni yatırımlar yaparak birkaç kişiyi daha iş sahibi yapma düşüncesinde olduğunu belirten Dirinler Döküm A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Melih Dirin de “Başkanımız Cemal Dirin kriz dönemlerinde dahi yatırıma ara vermedi. Dirinler şirketlerinin kuruluşunda kendisi ve çalışanlarının her tuğlada emeği bulunuyor. Bizlere öğüdü işinizi geliştirin, sorumluluktan kaçmayın şeklindeydi. Biz de onun bu isteğini yatırmlarımızı artırarak sürdürüyoruz” dedi.
EBSO’da ve Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde başkanlık yaptı
Ege sanayinin duayenlerinden, küçük-büyük herkesin "Cemal Amca" diye hitap ettiği Sanayici Cemal Dirin, iş adamlığının yanı sıra sosyal yönüyle de birçok başarılı faaliyete imza atmıştı. Uzun yıllar Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’da yönetim kurulu üye ve başkan vekilliği görevini yapan Cemal Dirin’in adı, EBSO’nun 3. katında açılan kütüphanede de yaşamaktadır. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB)’nin gelişmesinde de büyük hizmetleri olan Dirin, 1995-1997 yılları arasında bölgenin başkanlığını yürütmüş, bu dönemde birçok sanayiciye yardımcı olmuş, bölgenin ağaçlandırılması için 10.000’in üzerinde ağaç diktirmişti.


Ayrıca Ataer Elektrik Santrali’nin kurulmasında önemli bir pay sahibi olan Cemal Dirin’in adı vefatının ardından, emek verdiği çeşitli kurumlarda yaşatılmaya devam ediyor. Bünyesinde bulunan Dirinler Döküm A.Ş., Dirinler Makine A.Ş., Dirinler Sanayi Makinaları A.Ş., Lupamat Makine Sanayi A.Ş., Tekentek Makine Model A.Ş., Dirinler Turizm Liman İşl. A.Ş. Levent Marina şirketlerinde sanayi ve ticari faaliyetlerini sürdüren Dirinler Grup’un 1952 yılında açtığı atölyesinde temellerini atan Ahmet Cemal Dirin, 1924 yılında İzmir’de doğmuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dirinler Şirketler Grubu, Cemal Dirin, Melih Dirin, Mustafa Dirin, Levent Marina, iş dünyası, anma töreni, magazin izmir