Dijital Evrak Sistemi ile İşler Kolaylaşacak

İzmir Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürü Ahmet Çelikkaya, aynı zamanda özel güvenlik firmalarının da bürokrasi yükünü azaltacak olan ve kullanıcıların internet üzerinden gerçekleştirebileceği dijital evrak çalışmalarına başlandığını bildirdi. 

Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Gökhan Arıkan ile yönetim kurulu üyeleri, Özel Güvenlik Şube Müdürü Ahmet Çelikkaya’yı makamında ziyaret etti.

Bürokrasi israfa yol açıyor

Özel güvenlik sektöründeki personel çokluğundan dolayı Özel Güvenlik Şube ile çok fazla evrak işlerinin olduğunu ifade eden Başkan Serdar Gökhan Arıkan, bu durumun oldukça zaman kaybettirdiğini ve Ahmet Çelikkaya nezdinde İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden bu yönde bir çalışma yapmalarını istediklerini söyledi. İstanbul Emniyeti’nde hali hazırda kullanılan dijital evrak sisteminin çok verimli olduğunu belirten Arıkan, “İzmir’de faal 45 özel güvenlik firmasının bulunuyor. Umarım İzmir’de de böyle bir sistem geliştirilip kullanıma sunulur. Hem zaman hem de işgücü israfının önlenmiş olacağını düşünüyoruz” dedi.


 Dernek çatısı altında görmek güzel

Göreve yeni gelen yönetime başarılar dileyen Ahmet Çelikkaya, teşkilat olarak özel güvenlik sektörünün sorunlarını çok iyi bildiklerini ve çalışmalarını bu yönde sürdürdüklerini söyledi. Ne olursa olsun kurumsallaşmanın önemine dikkat çeken Çelikkaya, İzmir özel güvenlik sektörünün temsilcilerini bir dernek çatısı altında görmekten memnun olduklarını söyledi.

Sistem kurma çalışmaları başladı

İstanbul’daki dijital evrak sistemin İzmir için de yapılması için düğmeye bastıklarını ifade eden Çelikkaya, “Sistemi kuracak olan personelimiz İstanbul’a giderek uygulamayı yerinde görecekler. Buraya geldiklerinde ise programın yazılmasına başlanacak. Şu anda kullandığımız veri tabanımız yazılacak olan programa entegre olabilecek şekilde elimizde mevcut. En yakın zamanda çalışma sonlandırılarak hem bizlerin hem de firmalarımızın kullanımına sunmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ahmet Çelikkaya, özel güvenlik firmaları, Serdar Gökhan Arıkan,İzmir Emniyet Müdürlüğü, İstanbul