Dengizli.com, Geleneksel Değerleri Günümüze Taşıyor

Denizli denilince akıllara gelen kelimlerin iyi ve anlamlı olmasını sağlamak için kurulan Dengizli.com, Denizli'nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor.Dengizli, Denizli kentinin eski adı. Türk lehçelerinde Tengiz, deniz anlamına geliyor. Tengiz'den Denzgiz'e, oradan da Dengizli'ye dönüşen okunuş, zaman içerisinde 'n' ve 'g' harflerinin gırtlaktan birleşik okunmasıyla Denizli'ye dönüşüyor.

Dengizli.com ise adını da aldığı tarihin, kültürüne ve sanatına ilişkin ne varsa maharetli ustaların ellerinden müşterilerine sunuyor. Yerel ve kültürel değerlerin özgün, tek olduğuna inanan Dengizli.com, Türk el sanatlarındaki renk ve desen cümbüşünü usta ellerde tekrar canlandırıyor.

Dengizli.com'un el emeğinin yumuşak ve sıcak bir dokunuşu olduğunu belirten Umut Thermal ve Dengizli.com kurucusu Ahmet Özer Başoğlan: ''Yerel değerlerimiz bize ait olan, bizi anlatan değerlerdir. Bizi biz yapan her şeydir. Kimliğimizdir. İşte bu inançla niyetimiz; Denizli'nin tarihine, kültürüne ve sanatına ilişkin tüm değerleri paylaşarak çoğaltabilmektir.'' diye konuştu.

Tekstilden fotoğraf sanatına, ahşap oymadan cam sanatına, toprak işleme sanatından bakır ustalığına kadar Denizli'yi ve geleneksel değerleri anlatan ürünleri maharetli ustaların ellerinden sunan Dengizli.com'un, internet satışı dışında Umut Thermal içerisinde bir de mağazası bulunuyor.

Siteyi İncelemek ve Dengizli.com dan birbirinden özel ürünler almak için tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Dengizli.com, dengizli, denizli, dengizli tarihçesi, dengizli ne demek, yöresel ürünler, Türk el sanatları, el emeği ürünler, Ahmet Özer Başoğlan, Ahmet Özer Başoğlan kimdir, dikey eticaret sitesi, umut thermal, ahşap oyma ürünler, fotoğraf sanatı, yöresel tekstil ürünleri, toprak işleme sanatı, bakır işleme ürünler