Çeşmeli Turizmciler İstanbul’dan Mutlu Döndü

Turizm sektörünün en önemli fuarları arasında yer alan 19. EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılan Çeşmeli turizmciler, İstanbul’dan umutlu döndü.Türkiye’nin önde gelen turizmcilerinin katıldığı Fuar’da sektörün nabzını tutan Çeşmeli turizmciler 2015 yılında beklenin aksine sektörün büyüyeceğini görüşünde birleştiler.

Erken rezervasyonlar sevindiriyor

Erken rezervasyon rakamlarının geçen yıla göre daha iyi bir seviyede olduğunu vurgulayan Boyalık Beach Çeşme Otel Müdürü Orhan Belge, sektörün duayenlerinin de bu yılın performansının 2014 yılına göre daha iyi olacağını ifade ettiklerini söyledi.
İzmir Valisi ve İzmir Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Toprak’ın açılışına İzmir’deki bir çok kurumun temsilcisi ile birlikte katıldığı Fuarda Çeşme Turistik Otelciler Birliği’ne ait standlarında Çeşme’yi tanıttıklarını belirten Belge, Fuarda önemli bağlantılar yaptıklarını ve Çeşmeli turizmciler için çok verimli geçtiğini söyledi.

İyi bir sezon umudu

Fuardaki izlenimlerinin ve erken rezervasyon rakamlarının 2015 yılında Çeşme’de turizm hareketliliğinin geçen yıla göre daha da artacağını gösterdiğini açıklayan Belge, “EMITT Fuarı, turizm sektörünün nabzını tutmak adına çok önemli. Fuardaki izlenimlerimiz 2015 yılında bizi umutlandırdı. Erken rezervasyon rakamları da geçen yıla göre çok iyi gidiyor. Bu hareketliliğin devam etmesi halinde çok iyi bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Rusya ile yaşanan sıkıntılara rağmen, yabancı turist sayısında da çok azalma olacak gibi gözükmüyor. EMİTT Fuarı bizi umutlandırdı. Çeşmeli turizmciler olarak bizde de yeni sezon için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Çeşme’de bu yıl iyi bir turizm sezonu bekliyoruz” dedi.

İzmir Fuarda güç birliği yaptı

İstanbul TÜYAP Büyükçekmece Fuar Alanı’nda bu yıl 19. kez düzenlenen EMITT- Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı 65 bin metrekare alanda yapıldı. Türkiye ve Doğu Akdeniz turizminin en büyük buluşmasını gerçekleştiren Fuarda İzmir çatısı altında 60’ün üzerinde kişi ve kurum temsilcisi katıldı. Fuara İzmir çatısı altında İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Menderes Belediyesi, Selçuk Belediyesi, Karaburun Belediyesi, Dikili Belediyesi, Selçuk Ticaret Odası, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, ETİK, Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) ve SKAL yer alırken. Bergama Belediyesi, Dikili Belediyesi ve ÇEŞTOB ayrı bir stantla EMITT fuarında kendileri tanıttı.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çeşmeli Turizmciler, 19. EMITT 2015– Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, EMITT 2015, Boyalık Beach Çeşme, Orhan Belge, izmir turizm, izmir çeşme