“Cemdağ Aydınlatma” 2015’te Yeni Nesil Led Armatürleri İle Sektöre Damgasını Vuracak

Aydınlatma sektörünün öncü kuruluşu Cemdağ Aydınlatma, LED teknolojisinde yaptığı büyük yatırımlar ve yeni geliştirdiği ürün çeşitleriyle sektöre damgasını vuracak.En üst seviyede ışık verimliliği ve enerji tasarrufu sağlayan, yüksek kalitede ürünler geliştirerek sadece Türkiye’nin değil dünya pazarlarının da aranan kuruluşları arasında yer alan Cemdağ Aydınlatma, “CEM” markasıyla üretimini yaptığı endüstriyel aydınlatma ürünleriyle 2015 yılında da büyümeye odaklandı. Türkiye’deki aydınlatma sektöründe birçok ilki gerçekleştirerek 47 yıldır sektörde öncü rol üstlenen Cemdağ, sürdürülebilir gelişime yönelik Ar-Ge’ye, teknolojiye, ürünlere yaptığı sürekli yatırımları ve verimlilikleri geliştirilmiş yeni ürünleriyle bu yılda önemli atılımlara imza atacak.

Bu yıl yüzde 40 büyüme hedeflediklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Cem, “Tesislerimizde ağırlıklı olarak LED ışık kaynağı altyapısına sahip 23 ürün grubunda, 200’den fazla ürün ve 1250 civarında farklı varyantta üretim yapıyoruz.

Bir saatte 9 Boğaz Köprüsü’nü aydınlatacak armatür üretebilme kapasitesine sahibiz. İzmir’deki Ar-Ge bölümü bünyesine Türkiye’nin ilk Aydınlatma Akredite Laboratuvarını kuran firma olmanın gururunu taşıyoruz ve birçok konudaki ilklerimize yenilerini ekliyoruz. Türk ve dünya pazarlarının ihtiyaçlarına uygun, yüksek verimli, trendleri değiştirecek yenilikte ürünlerimizle sektördeki ayrıcalıklı konumumuzu koruyacağız” diyerek uzun süredir devam eden planlamaların atılımını ve meyvelerini toplama yılı ilan ettiklerini ifade etti.

“Sektör LED altyapılı ürünlere yöneliyor”

Mustafa Cem, özellikle yeni geliştirdikleri yol aydınlatma armatür serilerinin büyük ilgiyle karşılandığını söyleyerek “Enerji tasarrufu ve doğru aydınlatma tüm dünyanın gündeminde olan bir konu. Ülkemiz enerji tasarrufu algısındaki özel sektördeki eksiklikler ve sadece fiyat bazlı değerlendirme kriterleri yüzünden, kurumlarda ise yeni teknolojilere uyum için gerekli düzenlemelerin zaman alması nedeniyle Türkiye her yıl yüz milyonlarca Dolar tasarruf etme imkanını değerlendiremiyor. Basit bir hesap ile ülkemizde 7 milyon yol aydınlatma armatürü olduğunu düşünürsek, en son LED teknolojisiyle üretilen, yüksek dayanıklılığa ve verime sahip yeni nesil armatürlere geçerek yılda 400 milyon TL civarında maliyete eşdeğer enerji tasarrufu sağlanabilir” dedi. Kısıtlı enerji kaynakları, iklim değişikliği, şehirlerdeki nüfus artışı, enerji fiyatlarındaki hareketlilik ve ekonomik büyüme gibi nedenlerin tüm dünyayı etkilediğine; bu noktada, enerji verimli aydınlatma çözümlerinin giderek önem kazandığına değinen Cem, “Sektördeki büyümenin önümüzdeki süreçte süreceğini, özellikle enerji verimli odaklı aydınlatma çözümleri ve dönüşüm projeleri kapsamında pazarın daha da hareketleneceğini düşünüyoruz. Aydınlatma alanında ortak görüş 2020′ye kadar yüzde 75 oranında LED’e dönüşüm sağlanacağı yönünde” şeklinde konuştu. Cem ayrıca Cemdağ aydınlatma olarak LED altyapsına sahip armatüre dönüşüm konusunda hem endüstriyel tüketicilerin, hem de son kullanıcıların bilinçlendirilmesine yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını, sektörün gelişimine büyük katkı sağladıklarını sözlerine ekleyerek, “Yol aydınlatma uygulamaları ülkemizde LED dönüşümünde önem verilen alanların başında geliyor. Biz de çalışmalarımıza bu yönde ağırlık vererek pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz” dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Aydınlatma sektörü, Cemdağ Aydınlatma, LED teknolojisi, Cemdağ, Mustafa Cem, Aydınlatma, Akredite Laboratuvarı, Enerji tasarrufu, izmir enerji, izmir iş dünyası