Buzda İki Dev Organizasyon

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 yılında hizmete açtığı Buz Sporları Salonu, önümüzdeki yılın Şubat ve Nisan aylarında hokey ve sürat pateni branşlarındaki iki dev organizasyona ev sahipliği yapacak.Bornova’daki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmet veren ülkemizin en modern buz sporları salonu, iki büyük uluslararası organizasyona hazırlanıyor. 2012 ve 2013 yıllarındaki U20 Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’ndaki başarılı organizasyonların ardından salona tam not veren IIHF (Dünya Buz Hokeyi Federasyonu) ve ISU (Dünya Short Track Federasyonu) yöneticileri, Dünya Sürat Pateni ve Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası’nın da İzmir’de düzenlenmesine karar verdi. 300 sporcunun katılacağı Dünya Sürat Pateni Şampiyonası, 2015 yılının Şubat ayında düzenlenecek. Nisan’da ise Türkiye, Güney Kore, Lüksemburg, Hong-Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Gürcistan ve Bosna-Hersek’in yer alacağı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası grup maçları yapılacak.

İzmir için büyük gurur
İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, IIHF ve ISU’dan gelen iki müjdeli habere hem ülkemiz, hem de İzmir adına çok sevindiklerini belirterek, “Türkiye’nin en gözde tesisinde iki Dünya şampiyonasına ev sahipliği yapmanın gururunu yaşayacağız. İzmir sporuna ve turizmine katkıda bulunup şehrimizin adını dünyaya duyuracağız. Böylesine önemli bir tesisi İzmir’e kazandırmanın faydalarını hem sporcu yetiştirme, hem de uluslararası organizasyon alma açısından her geçen gün daha net bir şekilde görüyoruz” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER buz pisti, hokey, buz hokeyi, izmir, bornova, aşık veysel reankarnasyon alanı, aşık veysel, spor, turnuva, maç, oyun, kaymak, takım, buz, pist, müsabaka, paten, sürat pateni, organizasyon