Buca Belediyesi’nde Personele İşaret Dili Eğitimi

Göreve geldiği ilk günden bu yana Buca’da engelleri kaldırmak adına çalışmalarına devam den Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ilçede yaşayan işitme engelli vatandaşların belediye ile arasındaki ilişkilerinin güçlenmesi için personele işaret dili eğitimi başlattı.İşitme engelli vatandaşların en önemli sorununun duyma ve konuşma yetilerinin eksikliğinden dolayı iletişim kuramamak olduğunu söyleyen Başkan Piriştina, personelin aldığı eğitim sonunda, işitme engelli vatandaşlar ile doğru iletişim kurulacağını ve talep ve sıkıntılarına çok daha kısa süre içerisinde çözüm bulunacağını belirtti.

İşitme engelli vatandaşların belediye ile kurduğu ilişkinin sağlıklı olması ve sorunlarına en kısa sürede çözüm bulmak amacıyla Buca Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde gerçekleşen işaret dili kursunda personele, işaret diliyle basit cümle yapıları, sıfatlar, fiiller, soru cümleleri ve diyalog örnekleri ile parmak alfabesi öğretiliyor.

Buca Belediyesi Spor Sanat ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kurslara belediye hizmet birimlerinden toplam 30 personel katılıyor. Haftanın 3 günü olmak üzere 3 ay sürecek kursun eğitmenliği Ezgi Morkoç yapıyor. Toplamda 99 saat sürecek eğitim sonunda eğitime katılan personele Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.
Eğitimin sonunda ise Buca Belediyesi’nin tüm hizmet birimlerinde en az bir kişi işaret dili biliyor olacak.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Buca, Belediyesi, İşaret, Dili, Eğitimi, Levent Piriştina, işitme, engelli, duyma, konuşma, Halk, Eğitim, Merkezi, parmak alfabesi, Spor Sanat, Kültür Merkezi, Ezgi Morkoç, sertifika, İzmir eğitim, izmir etkinlikleri