BTM Grup Ödüle Doymuyor!

Vietnam, Madagaskar ve Çin’e yaptığı satışlarla ihracat ağını genişleten ve 2014 yılını yatırım yılı ilan eden BTM, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)’nun Başarılı Sanayi Kuruluşları Ödül Töreni’nde 4 kategoride “Birinci Derecede Başarı” ödüllerinin sahibi oldu. BTM, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından düzenlenen geleneksel Başarılı Sanayi Kuruluşları ödül töreninde gösterdiği yüksek performansla 4 kategoride “Birinci Derecede Başarı” ödülü almanın gururunu yaşadı.
Kompozit ve Diğer Mineral Ürünler Meslek Grubu’nda Ege Bölgesi’nin En Yüksek Yatırım, En Yüksek Üretim, En Yüksek İhracat gerçekleştiren ve En Fazla İstihdam sağlayan firması olarak aldığı 4 ödülle yıldızı parlayan BTM, yaptığı atılımların meyvesini topladı.

2014’te büyük hedeflerle ve azimle yola çıktıklarını dile getiren BTM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, BTM Grup şirketlerinin 2013 yılında toplam cirosunun 200 Milyon TL’ye ulaştığını; yatırım, istihdam, ihracat ve üretim alanlarında sektörün en başarılı firması olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Bu yıl dört ayrı yatırımın birden startını vereceklerini açıklayan Ürkmez, toplamda 68 Milyon doları bulacak yatırımların sektörün gelişimi için de oldukça önemli olduğunu vurguladı.

Ürkmez, “2014 yılı sonunda devreye alınacak Türkiye ve Kazakistan’da bulunan yeni ve tevsi üretim tesisleri yanında yeni fabrika yatırımlarıyla toplam satış ciromuzun 360 Milyon TL’ye ulaşmasını hedefliyoruz. Ayrıca bu yatırımlar ile 150 kişilik ek istihdamla grup şirketlerinde çalışan toplam personel sayısını 800’e yükselterek ülkemizdeki işsizliğin azalmasına da katkılarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER btm grup, ebso, ege bölgesi sanayi odası, levent ürkmez, ebso ödül töreni, ebso haberleri, btm grup hakkında