BAYOSB’de Yeni Yönetim İşbaşı Yaptı

Ağırlıklı olarak otomotiv yan sanayinde üretim yapan 100 sanayicinin güç birliği yaparak kurduğu, Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde (BAYOSB) Müteşebbis Heyet üyeleri arasından seçilen 5 kişilik yeni yönetim kurulu göreve başladı.Aydın Telseren’in yeniden Yönetim Kurulu başkanı seçildiği BAYOSB Yönetim Kurulu’nda, Fahrettin Selçik, Şevket Karahan, Nasuh Nadir Küçükpehlivan, Ahmet Demirok yer aldı.
Kemalpaşa Ramada Otel’de yapılan Müteşebbis Heyet toplantısında yönetim kurulu üyeleri belirlendi. Sonrasında yapılan görev dağılımında ise BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanlığına Aydın Telseren yeniden seçilirken, Başkan Vekili ise Fahrettin Selçik oldu. Denetim Kurulu’nda ise yeni dönemde Mehmet Salih Argunhan ve Mesut Davulcuoğlu görev yapacak.

750 Milyon Dolar İhracat

Seçimin ardından konuşan BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, bölgelerini kendi kendini yöneten, yatırımlarına yön veren, alt yapı projelerini kendi güç ve olanakları ile tamamlayan, geleceğe güvenle bakan, Türkiye'nin incisi İzmir'in parlayan yıldızı yapmalı hedeflediklerini söyledi. Telseren, “Temelini 2011 yılında attığımız ilk etap altyapı çalışmalarımızı tamamladık. Halen bölgemizde 2 fabrikamız faaliyetine başladı. Yıl sonuna kadar 10 fabrikanın üretime geçmesini bekliyoruz. Tam kapasite ile faaliyete geçildiğinde bölgede direkt olarak yaklaşık 10 bin kişinin istihdam edilecek. ve yıllık yaklaşık 2,5-3 milyar dolar ciro oluşturarak asgari 750 milyon dolarlık ihracat yapılacağı bir bölge olacağız” dedi.

Yatırımlara Devam

Bölgede kurulan ve kurulacak olan fabrikalar için yatırımlara devam ettiklerini belirten Aydın Telseren, bölgenin en önemli ihtiyacı sağlıklı ve temiz enerji ihtiyacını TEİAŞ ile işbirliği yaparak çözüme kavuşturduklarını söyledi. Telseren “Yaklaşık 12 Milyon TL.’ye mal olan indirici merkez inşaatımızın sonuna geldik. 20 bin metrekare. alana kurulan olan merkezin arazisi müdürlüğümüz tarafından tahsis edildi. Merkezin inşaatını da TEİAŞ, üstlendi. Çok kısa bir süre sonra faaliyete geçecek olan indirici merkez, büyük güç talep eden firmalarımızın ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, aynı zamanda Turgutlu ve Kemalpaşa ilçelerimizi de destekleyecek kapasiteye sahip” dedi.

İş Garantili Meslek Kursları

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi olarak, sektördeki kalifiye eleman sıkıntısını İZKA destekli iş garantili meslek kursları ile azaltmayı hedeflediklerini belirten Telseren, 18-30 yaş arası ve ilkokul mezunu tüm vatandaşların bu kurslara katılabileceklerini söyledi. Telseren, “CNC programlama ve operatörlüğü, metal işleme, kaynak ve saç işleri, elektrik bakım ve otomasyon sistemleri ile hidrolik-pnömatik sistemleri dallarında mesleki kurslarımız devam ediyor. 4 ay süren kurslarımızın sonunda yapılacak olan sınavda başarılı olan kursiyerlerimiz meslek sahibi oluyorlar ve bölgemizde faaliyet gösteren ve gösterecek olan firmalarımızda istihdam edilecekler” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER BAYOSB, Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, TEİAŞ, İZKA, Fahrettin Selçik, Şevket Karahan, Nasuh Nadir Küçükpehlivan, Ahmet Demirok, Mehmet Salih Argunhan, Mesut Davulcuoğlu, Aydın Telseren, Fahrettin Selçik