BASİFED Yeni Döneme İddialı Giriyor

Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna Mayıs ayında oturan Levent Akgerman, yeni döneme iddialı hedeflerle giriyor.BASİFED’i sesi daha gür çıkan, bünyesindeki derneklerle daha etkin projelere imza atan bir yapıya kavuşturmayı amaçlayan Akgerman, federasyonu daha da büyütmeyi hedefliyor. BASİFED’in üst kuruluşu olan TÜRKONFED’in başkanlığına da İzmir’den bir ismin gelmesi gerektiğini ifade eden Akgerman, bunun için de çalışma yapacaklarını vurguladı.
Yeni dönem çalışmalarını anlatmak için Swissotel Büyük Efes’te BASİFED Yönetim Kurulu Üyeleri ile gazeteciler bir araya geldi. Yaklaşık 4 saat süren toplantıda BASİFED’in yeni dönem çalışmalarını anlatan Yönetim Kurulu Üyeleri, Federasyonun bundan sonra sesinin daha gür çıkacağını ve etkin çalışmalara imza atacağını ifade ettiler.

TÜRKONFED’e İzmirli Başkan

Toplantıda konuşan BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, yaz döneminin sona ermesi ile birlikte hızlı bir tempoda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye’de iş dünyasında sivil toplum örgütlerinin gelişmesinde İzmir’in öncü olduğuna dikkat çeken Akgerman, bundan sonra da İzmirli işadamları olarak bu kurumlarda daha etkin olarak çalışmak istediklerini kaydetti. Üst kuruluşları TÜRKONFED’in son dönemde Türkiye’de öne çıkan bir kurum olduğunu, hedeflerinin bu kurumun başına Mart 2015 tarihinde yapılacak seçimlerinde İzmirli bir başkan getirmek olduğunu ifade eden Akgerman, bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi. Halen TÜRKONFED Başkan Yardımcısı olan Temel Aycan Şen’i Başkanlık için ikna etmeye çalıştıklarını anlatan Akgerman, “Kendisi henüz karar vermedi ama biz kurumun başında mutlaka İzmirli başkan olmasını istiyoruz. Bunun için çalışacağız. İzmir’e bu başkanlığı getirmek istiyoruz” dedi.

BASİFED Büyüyecek

Yeni dönemde BASİFED üyesi derneklerle daha yakın çalışacaklarını, projelerini BASİFED çatısı altında hayata geçirmek istediklerini anlatan Akgerman, BASİFED’i yeni katılımlarla daha da büyütmeyi amaçladıklarını vurguladı. Üye derneklerinin proje için BASİFED bünyesinde rekabet eder bir yapıya kavuşmasını ve bu sayede güzel çalışmaların ortaya çıkmasını sağlayacaklarını dile getiren Akgerman, İzmir’in adını da bulundukları platformlarda daha gür duyuracaklarını sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu, (BASİFED) , Levent Akgerman, İzmir İş Dünyası, TÜRKONFED, Temel Aycan Şen