“Başarının Yolu, İşinizi Sevmekten Geçer”

Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, Yaşar Üniversitesi Lojistik Topluluğu'nun düzenlediği 8. Lojistik Günleri'nde sektörün önde gelen profesyonelleri üniversite öğrencileriyle buluşarak deneyimlerini aktardı.Yaşar Üniversitesi konferans salonunda gerçekleştirilen ve panel başkanlığını Prof. Dr. Ömer Baybars Tek'in yaptığı toplantıya Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, TPF Genel Sekreteri ve Ege Perder Başkanı Vahdet Sarıkaya, Ceva Logistics Bilgi teknolojileri Yöneticisi Yusuf Koç, Oasis AVM Genel Müdürü Mazhar Vardar, Hareket Proje Taşımacılık İzmir Bölge Müdürü Gürkan Doğan konuşmacı olarak katıldı.

Sektörde 51 yılı geride bıraktıklarını söyleyen Günaydın Group Yönetim Kurulu Üyesi Erol Günaydın, başarının yolunun, işini sevmekten ve odaklanmaktan geçtiğini söyledi.

Lojistiğin, üretim dışındaki bütün süreçleri kapsadığını belirten Günaydın, gelişmiş ülkelerde yapılan hasılatın yüzde 12'sinin lojistik sektöründe olduğunu, bu rakamın Türkiye'de yüzde 5 seviyelerinde olduğunu söyledi.

Sektörde devamlı olarak yetişmiş eleman açığı bulunduğunu ve başarının da belli kriterleri olduğunu dile getiren Erol Günaydın, “Her şeyden önce kendinizi, başkalarını ve yaptığınız işi sevmeniz gerekiyor. Böylece daha pozitif ve iletişim kanallarınız açık bir yapıya kavuşursunuz. Kendinizi işe ait hissedersiniz. Bunların yanı sıra; yaptığınız işe inanmalısınız ve hayalleriniz de büyük olmalı” diye konuştu.

Türkiye'nin lojistik anlamda özel bir konumda bulunduğuna ve gerçek bir köprü niteliği taşıdığına dikkat çeken Günaydın, Türkiye'nin Asya ve Avrupa arasındaki 500 milyar dolarlık ticaretin ortasında bulunduğunu ve bu hacimden daha fazla pay alması gerektiğini de sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yaşar Üniversitesi Lojistik Topluluğu, 8. Lojistik Günleri, yaşar üniversitesi, yaşar üniversitesi etkinlik, Günaydın Group, Erol Günaydın, Prof. Dr. Ömer Baybars Tek, Vahdet Sarıkaya, Ceva Logistics Bilgi teknolojileri, Yusuf Koç, Oasis AVM, Mazhar Vardar, Hareket Proje Taşımacılık, Gürkan Doğan