Azmi Sayesinde Kendi İşinin Patronu Oldu

Çocuk yaşlarında fotoğraf sanatına ilgi duyan İzmirli kadın girişimci Gizem Özyücüler, azmi sayesinde kendi işinin patronu oldu.Üniversiteden mezun olduktan sonra yıllardır hobi olarak ilgilendiği fotoğraf konusunda kendi işletmesini kurmaya karar veren Özyücüler, KOSGEB sayesinde bu hayalini kısa sürede gerçekleştirdi. 'Sevdamız Girişimcilik' adıyla faaliyet gösteren ve KOSGEB'den destek alarak kendi işletmesini kuran girişimcilerin yer aldığı siteden KOSGEB'i tanıyan Özyücüler, Uygulamalı girişimcilik eğitimine katıldıktan sonra 'Mutlu Kareler Fotoğraf Stüdyosu'nu açarak hayale kavuştu.

Kadınlar girişimcilikte birinci

Genç kadın girişimci Gizem Özyücüler, işletmesinin açılış kurdelasını KOSGEB Güney Hizmet Müdürü Mustafa Çanakçı, Ailesi ve dostlarının katıldığı bir törenle kesti. Törende konuşan Çanakçı, kadınların ekonomi katılım oranının daha da artırılması gerektini belirterek, kurum olarak bu konuda kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarını söyledi. Türkiye'in ekonomik olarak daha da zenginleşmesinin ancak atıl olan potansiyelin harekete geçirilmesi ile mümkün olduğunu açıklayan Çanakçı, "İzmir de KOSGEB desteği ile kurulan işletmelerin büyük bölümü kadın girişimciler tarafından kuruluyor. Biz bu yılda da girişimcilik eğitimlerini sahada daha etkin bir şekilde uygulayarak bölgedeki girişimcilik kültürünün geliştirilmesine katkıda bulunacağız" dedi.

Hayali gerçekleşti

Küçüklüğünden beri fotoğraf sanatına ilgi duyduğunu ve yakın çevresinin düğün fotoğraflarını çektiğini, hafta sonları da fotoğraf makinesinin boynundan hiç çıkarmadığını anlatan Gizem Özyücüler, hep bir fotoğraf stüdyosu kurmak istediğini, KOSGEB sayesinde bu hayalinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

KOSGEB'i Facebook'tan buldu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi makina resim konstrüksiyon mezun olduğunu açıklayan Özyücüler, "Küçüklüğümden beri fotoğraf çekmeye ve çekilmeye ilgim vardı. Profesyonel fotoğraf makinası aldım ve akabinde fotoğrafçılık kursuna gitmeye karar verdim. Yakın çevrem bizim düğün fotoğraflarını çeker misin deyince yapabilirim dedim. Çalıştığım firmada izin günlerimde fotoğraf çekmeye başladım. Kendi işimin patronu olmak istedim. Ancak bu benim için çok zor olacaktı. Bir destek almadan açabilmem imkânsızdı. KOSGEB’İN girişimcilik kursları olduğunu öğrendim. Sevdamız Girişimcilik Grubundan Mustafa Çanakçı'ya ulaştım ve kursa gitmek istediğimi söyledim. Onun yönlendirmesiyle Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine başladım. KOSGEB desteğiyle işletmemi kurdum. Şimdi düğün, doğum, özel gün fotoğrafçılığı ve kişiye özel konsept fotoğraf çekimleri yapıyorum" diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gizem Özyücüler, KOSGEB, kadın girişimciler, Sevdamız Girişimcilik, Mutlu Kareler Fotoğraf Stüdyosu, Mustafa Çanakçı