Ayakkabı Yaz Fuarı Sektörü Memnun Etti

Gelecek yıl Shoexpo Fuarı adıyla Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek olan Ayakkabı Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda son kez düzenlendi.37’nci Ayakkabı Yaz Fuarı başarı ile sona erdi. Kış mevsiminin soğuk günleri yaşanırken, İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda mevsim yazdı. Ayakkabıcılar, yeni sezon ürünlerini İzmir’de görücüye çıkarırken; kurulan iş bağlantılarıyla 2015 yazını umutla karşıladı.

Fuara yeni bir vizyon kazandırmak için çalışmaların hızla devam ettiği Ayakkabı Fuarı, 2015 yılında yepyeni isimle gerçekleştirilecek. Daha çok katılımcı ve ziyaretçiyi bir araya getirecek ve Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar kompleksine taşınacak olan İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı; 2015 yılında SHOEXPO Fuarı olarak FUAR İZMİR’de organize edilecek.

14 – 17 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenecek SHOEXPO – 38. Ayakkabı ve Çanta Fuarı’nın ilk tanıtımı da 37. Ayakkabı Yaz Fuarı’nda yapıldı.

Fuara 5 bin 434 Profesyonel Ziyaretçi Geldi

Dört gün süren ve sadece profesyonel ziyaretçiye açık olan etkinliği 5 bin 434 kişi ziyaret etti. Fuar, alım heyeti niteliği taşıyan ziyaretçileriyle dikkat çekerken, İzmir dışı ziyaretçide ilk sırayı İstanbul aldı. İstanbul’u, Manisa ve Ankara izledi.

Fuar, Türkiye’nin 61 şehrinden gelen sektör temsilcisinin yanısıra 33 ülkeden gelen yabancı ziyaretçisi ile sektörü memnun etti. Ayakkabı Yaz Fuarı yabancı ziyaretçi açısından en yoğun ilgiyi Cezayir, Suriye ve Filistin’den gördü.

61 İlden Ziyaretçi

Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum,  Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Siirt, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak’tan gelen sektör temsilcilerinin ziyaret ettiği fuarda yurtiçi ve yurtdışı ticari bağlantılar kuruldu.

33 Ülkeden Ziyaretçi

Almanya, Arnavutluk, Avustralya, Azerbaycan, Birleşik Krallık, Bulgaristan, Cezayir, Çin, Danimarka, Filistin, Gambiya, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, İsveç, Kıbrıs, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğalistan, Norveç, Polonya, Rusya, Suriye, Suudi Arabistan, Şili, Tunus, Ürdün, Yunanistan’dan profesyonel ziyaretçi İzmir’e geldi.

121 Firma Katıldı

11 – 14 Aralık 2014 tarihleri arasında 11 bin metrekare alan üzerinde düzenlenen sektör temsilcilerinin büyük memnuniyetle ayrıldığı fuara, ülkemizin 8 farklı ilinden Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Manisa, Konya ve Trabzon’dan 121 firma katıldı.

2015 yılının ayakkabı, çanta yaz modelleri sergilendiği Fuar’da; erkek-kadın, çocuk ayakkabı modelleri, spor ayakkabı modelleri, terlik, çanta, bavul, cüzdan ve kemer tasarımları yer aldı.

Ayakkabı Yaz Fuarı gelecek sezonun ayakkabı modasına yönelik ipuçları verdi. Yaz mevsiminde bayan ayakkabılarında melek ve çiçek figürlü taşlı sandaletlerin gözde olacağı, renkli dolgu topukların dikkat çektiği görüldü. Fuarda dikkat çeken bir başka ayakkabı modeli ise alacalı renkli erkek ayakkabıları oldu.

Renk alternatiflerinde yazın vazgeçilmez renkleri beyaz tonlarının yanısıra hardal sarısı, fuşya, yeşil, mavi, bordo’nun sıkça kullanıldığı gözlendi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından gerçekleştirilen 37’nci İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı, İzmir Ayakkabıcılar Odası, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD) ve İzmir Ayakkabıcılar Derneği (İZADER) işbirliğinde düzenlendi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Shoexpo Fuarı, İzmir Uluslararası Fuar Alanı, İzmir Ayakkabı, Çanta ve Aksesuarları Fuarı 2015, İzmir Etkinlikler, İzmir Fuarı, 37. Ayakkabı Yaz Fuarı, İzmir İş Dünyası, İzmir Ayakkabıcılar Odası, Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği (EGEAYSAD), İzmir Ayakkabıcılar Derneği (İZADER), İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş., İZFAŞ