Akça Holding Türkiye'nin Gururu

Kuru meyve ihracatında gösterdiği başarılarla “Üzüm Kralı” ünvanına sahip Akça Holding A.Ş. Kurucusu Merhum Osman Akça, vefatının 14. yılında saygıyla anılıyor.Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, “Tarım, tekstil, enerji ve otomotiv sektöründe yurt içi ve dışında Egemiz’i gururla temsil ediyoruz. Babamızdan aldığımız bayrağı zirvede tutuyoruz” dedi.

Akça Holding A.Ş., tarım, tekstil, enerji ve otomotiv sektöründe başarılı faaliyetleri ile öne çıkarken güçlü finansal alt yapısı, 10 bine yakın çalışanı ve 470 milyon dolar ciro hedefiyle 2014 yılının ilk on ayında zirve yaptı.

1955 yılında üzüm ve pamuk ticaretine başlayarak holdingin temellerini atan merhum işadamı Osman Akça tarafından kurulan Akça Holding, Türkiye’nin alanında en büyük üretici firmaları arasında yer alıyor. Vefatının 14. yılında çeşitli etkinliklerle anılan merhum iş adamı Osman Akça, holdingin bugünkü başarısında en büyük etkeni oluşturuyor. Akça Holding A.Ş.’ye bağlı Osman Akça Tarım Ürünleri A.Ş., Menderes Tekstil A.Ş., Akça Enerji A.Ş., Aktur Araç Muayene İstasyonları A.Ş., Smyrna Tarım Ürünleri A.Ş., Akça Solar A.Ş, Tan Elektrik A.Ş., grubun önde gelen şirketleri arasında bulunuyor.

Avrupa’nın en büyük entegre ev tekstili üretim tesisi

Holdingin lokomotif şirketlerinden Menderes Tekstil A.Ş., günde 80 bin takım nevresim ve eni 3 metre 20 santimetreye kadar olan 600 kilometre bez üretim rekoruyla dünya markalarına üretim yapıyor. Avrupa’nın en büyük entegre ev tekstili üretim tesisi olan Menderes Tekstil, 280.000 m2 kapalı alanda İplik, Dokuma hazırlık, Dokuma, Örgü, Baskı-Boya, Astar-Tela ve Konfeksiyon olmak üzere 7 üretim tesisinde çalışan 4500 kişilik bir üretim ordusuna sahip.

Kuru meyve ihracatında Türkiye şampiyonu

Akça Holding A. Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Göksan liderliğinde üçüncü kuşak aile üyelerinin de katılımıyla yükselişini sürdüren kuruluş, Osman Akça Tarım Ürünleri A.Ş. ile her yıl kuru meyve üretim ve ihracatında Türkiye şampiyonluğunu elden bırakmıyor. Holding’in en genç şirketlerinden Aktur Araç Muayene İstasyonları A.Ş. ise TÜV-TÜRK’ün en büyük iş ortağı. Aktur, İzmir, Aydın, Denizli ve Manisa’daki merkezlerinde ülkemizdeki araçların %17’sinin mueyenesini gerçekleştiriyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça, holdingin başarısında çalışanlarıyla bütünleşmenin ve tecrübeli yönetim kadrosunun önemli rol oynadığını belirterek “Kurucumuz merhum Osman Akça, başarılarımızın devamı için bize iki öğütte bulunmuştu: ‘Disiplinli çalışmak ve zamanı iyi kullanmak’. Biz de babamızdan aldığımız emaneti bizden sonraki kuşaklara aynı güvenle bırakmak, ülke ekonomisine olan katkımızı her geçen gün daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaktayız. Tüm çalışanlarımıza bağlılıkları ve özverili gayretleri için bir kez daha teşekkür ederim. Babamızı gururla anıyoruz” dedi.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Akça Holding, Rıza Akça, Akça Holding A.Ş., Osman Akça, Akça Holding Yönetim Kurulu , Osman Akça Tarım Ürünleri A.Ş., Menderes Tekstil A.Ş., Akça Enerji A.Ş., Aktur Araç Muayene İstasyonları A.Ş., Smyrna Tarım Ürünleri A.Ş., Akça Solar A.Ş, Tan Elektrik A.Ş.