Sakız Adası’nda Festival Başlıyor!

SAKIZ- Yunanistan’ın Sakız Adası’nda her yıl gerçekleştirilen ‘Apokries’ karnavalı bu yıl 1-3 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Sakız Adası’nın çeşitli köylerinde gerçekleştirilecek festival her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne olacak.

Festival hakkında bir basın açıklaması gerçekleştiren Sakız Belediyesi Turizm Kalkınma Ofisi sorumlusu Kostas Moundros,” Geçmişte yaşanan gelenekler bu yıl bir kez daha yaşatılacak. Sakız Adası’nda bulunan Timiana, Nehori, Nenita, Agos Georgios Sikusi, Kalamoti, Mesta, Olimpi, Pirgi, Elata, Liti, Kardamila, Pitios, Pispiluda ve Volissos köyleri karnaval etkinliğinde ev sahipliğinde bulunacaklar. Karnavalı izleyen turistler aynı zamanda adanın tarihi bölgelerini ziyaret ederken aynı zamanda yöresel yemeklerin de tatlarını keşfetmiş olacaklar” dedi.

Sakız Belediyesi Halkla İlişkiler sorumlusu Rena Pagou Damigou ise karnavalın her yıl giderek artan bir ilgi ile izlendiğini belirterek,” Sakız Adası karnavalı özellikle Türk turistlerin yoğun ilgisini çekiyor. Çeşme’nin Sakız Adasına yakın mesafesi buraya olan ilgiyi daha da cazip hale getiriyor. Sakız Adası belediyesi ve sivil toplum kuruluşlarının organize ettiği bu karnavalda özellikle kortej geçişi turistler tarafından ilgi ile izleniyor. Sakız Adası’nın geçmiş tarihinin de canlandırıldığı karnavalda, Osmanlı dönemi de çeşitli etkinliklerle anlatılıyor. Adaya gelecek turistlere tavsiyemiz özellikle Pirgi ve Mesta köylerini görmeleri yönünde. Ayrıca Olimpi köyünde seramik sanatçılarının yaptıkları eserleri de ilgi ile izleyebilirler. Toplam iki gün sürecek karnavalı izleyecek turistlerin çok keyifli anlar yaşayacağına eminiz” diye konuştu.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Sakız Adası, Sakız Adası Festivali, Apokries karnavalı, Pirgi ve Mesta köyleri, Yunanistan festival