Ressam İsmail Beydili İzmir'in Adını İtalya'da Duyuracak

İzmir'den sadece Sesil Müzayede Evi Başkanı Hüsran Akıllıoğlu'nun davetli olarak katıldığı dünyanın en önemli sanat merkezlerinden biri olan İtalya'nın Parma kentinde düzenlenecek olan 20. Uluslar arası Antikacılar Fuarı'nda İzmir rüzgarı esecek.Sesil Müzayede Evi bünyesinde yer alan İzmirli Ressam İsmail Beydili'nin 8 eseri de 26 Şubat-01 Mart tarihleri arasında yapılacak Fuar'da sergilenecek. 20 ` Mostra İnternazionale di Alto Antiquariato adıyla düzenlenen Fuara dünyanın önde gelen müzayede evleri katılırken, İzmir bu alandaki çalışmalarını da Parma'da dünyaya duyurma imkanı bulacak.

Mimarlıktan Ressamlığa

Parma'da düzenlenen Fuar'da 8 eserinin birden sergilenecek olmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten Ressam İsmail Beydili, dünyanın önde gelen sanat merkezlerinden birisi olan Parma'da İzmir'in adını duyuracaklarını söyledi. Mimarlık fakültesi mezunu olduğunu ve 1988-2001 yılı arasında mimarlık yaptığını anlatan Beydili, ressamlığa 2001 yılında Bozcaada'da Ressam Tayfur Sanlıman'dan aldığı resim dersleri ile başladığını söyledi. 2003 yılından itibaren resimleri ile sergilere de katıldığını belirten Beydili, “Ben resim ile hayatımı yorumluyorum. Kimi zaman günde 7 saat resim yapıyorum. Resim benim için bir meditasyon. O an yaşadıklarım, psikolojim resimlerime yansıyor. Çoğu zaman içsel çatışmalarım resimlerde yer alıyor. Sürrealizmden etkileniyorum” dedi.
Deneyimsel resimler
Rönesans döneminin birçok ressamı gibi kendisinin de mimar bir ressam olduğunu aynı zamanda fotoğraf ve heykel ile de ilgilendiğine vurgulayan Beydili, fotoğrafta doğru anı yakalamaya çalıştığını, heykelde ise üç boyutlu düşündüğünü söyledi. Deneyimsel resim yapmayı sevdiğini bir dönem elle çalıştığını, daha sonra fırça kullandığını, akrilik ve şasi boyasıyla da eserler yarattığını belirten Beydili, ışığın söndüğü anı da resmettiğini kaydetti. Beydili, Parma'daki 8 eseri arasında Nergiz Çiçeği, Semazen, Nar gibi eserlerinin yer alacağını sözlerine ekledi.

İsmail Beydili Kimdir?
1962 yılında Yolören'de doğdu. Edirne'de Mimarlık Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 2001 yılında Bozcaada'da Tayfur Sanlıman ile bire bir resim derslerine başladı. 2003 yılından itibaren kişisel sergiler açtı ve karma sergilere katıldı.
2012 yılında yeni tarz arayışlarını sürdürdü. “Her resmim kendi içime bir adımdır varoluşumu arayan” başlığıyla; içsel çatışma ve çelişkiler ile resimlerinde yüzleşmeyi seçti.
“Doğada hiçbir biçimi yeniden var edemezsiniz, olanlar ile yeni bir kurgu ve sunu yapabilirsiniz” düşüncesi ile sanat yolculuğuna devam etmektedir. Beydili, son beş yıldır çalışmalarına fotoğraf ve heykeli de ekleyerek yoluna devam etmektedir.


İsmail Beydili sergileri

2003 Bozcaada Rengigöl Sanat Galerisi
2003 Çanakkale Sanat Galerisi(Karma)Kaikias Sanat Kafe Bozcaada
2006 Stadtsparkasse-Duisburg(Almanya)
2006 Kaikias Sanat Kafe Bozcaada
2007 Haluk Şahin Sanat Galerisi (Karma)
2008 Duisburg AWO (Almanya)
2008 Haluk Şahin Sanat Galerisi (Karma)
2009 Haluk Şahin Sanat Galerisi (Karma)
2010 Dr.Özdemir Sergi Salonu
2010 Haluk&Belgin Şahin Sanat Galerisi
2011 Haluk&Belgin Şahin Sanat Galerisi
2012 Sesil Otel Alaçatı-Sergi
2012 Haluk&Belgin Şahin Sanat Galerisi
2013 Sesil Antik Müzayede
2013 Sesil Antik Müzayede
2013 Havagazı Fabrikası-İzmir
2014 Fieri Di Parma (İtalya Parma Fuarı)

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ressam İsmail Beydili, Sesil Müzayede Evi, Parma resim sergisi, İsmail Beydili Kimdir, İzmir ressam