Megastar 'Tarkan' İzmir'e Geliyor!

Türkiye'nin Megastarı Tarkan, Doğa Okulu'nu desteklemek için 5 Haziran'da İzmir Arena'da muhteşem bir konser verecek...



Megastar Tarkan, kurucuları arasında yer aldığı ve sakin şehir Seferihisar’da açılacak Doğa Okulu’nu desteklemek amacıyla 5 Haziran’da İzmir Arena’da “Doğa Sensin!” isimli bir konser gerçekleştirecek. Biletleri Biletix'de satışa çıkarılan konserin tüm geliri Doğa Derneği ve Seferihisar Belediyesi ortaklığı ile kurulan Doğa Okulu’na aktarılacaktır.

Tarkan, 17 Ekim 1972 yılında Almanya'nın Frankfurt yakınlarındaki Alzey kasabasında doğdu. Aslen Rize'li İkizdere'li bir aileden gelen Tarkan, 6 çocuklu ailenin 5. çocuğu.
Almanya'da bir süre yaşadıktan sonra, 1986'da ailesiyle Türkiye'ye dönen Tarkan, lise hayatına Karamürsel Lisesi'nde başladı. Pop müzik ile ilgili eserler yapmak istiyordu, bunun için ilk önce daha zor olan Türk Sanat Müziği eğitimi almayı düşünerek sesini daha da geliştirdi. Lise eğitiminin yanı sıra Karamürsel Musiki Cemiyeti'nde aldığı müzik eğitimi Tarkan'ın kendini müziğe adama yolunda attığı ilk önemli adımdır.

Karamürsel'den İstanbul'a taşınmanın ardından lise eğitimine devam ederken iki yıl boyunca Üsküdar Musiki Cemiyeti'nde Klasik Türk Müziği'nin saygın ustalarıyla müzik eğitimini sürdürdü. İlk albümünden dolayı ertelediği üniversiteyi telafi etmek için 1994 yılında New York'ta City University of New York (CUNY) Üniversitesine bağlı Baruch College'inde bölümü dil üzerine olan 2 yıllık üniversite okudu. Bu süre zarfında eğitiminden dolayı Amerika'da kaldı. 

1991 yılından bu yana yaptığı müzikle yurtiçi ve yurtdışında birçok başarı elde etmiş Türk pop müzik sanatçısı, besteci, söz yazarı, dansçı ve müzisyendir.
Başarıları nedeniyle Türk basını tarafından Megastar, yurtdışında ise Popun Prensi ve Boğaz'ın Prensi olarak da anılmaktadır. 

5 Haziran Çarşamba akşamı da İzmirli sevenleriyle buluşacak  olan Tarkan'ın, İzmir Arena'da vereceği konseri için biletleri Biletixlerden temin edebilirsiniz. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tarkan hakkında, tarkan tevetoğlu kimdir, tarkan izmir konseri, izmir etkinlikleri, 2013 izmir etkinlikleri, 2013 tarkan konserleri, tarkan kimdir, seferihisar belediyesi etkinlikleri, izmir arena konserleri, izmir arena etkinlikleri, arena izmir, doğa