Küçük Kulüp Derneği Diplomatları Ağırladı

Küçük Kulüp Derneği’nde, Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik ve İzmir Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak’ın ev sahipliğinde İzmir’de görev yapan kariyer konsoloslara yönelik bir davet verildi.Davete, Almanya İzmir Başkonsolosu Thomas Gerlach, Yunanistan İzmir Başkonsolosu Theodore Tsakiris, İtalya İzmir Konsolos Vekili Antonio Ionio, İngiltere İzmir Konsolosu Anthony Willy Buttigieg ve eşleri katıldılar.
İzmir’de görev yapan başkonsolos ve konsolosların bir araya geldiği bu önemli davette Küçük Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik yaptığı açılış konuşmasında, “Güzel İzmirimiz’in en önemli mihenk taşlarından olan Küçük Kulüp’de Divan Başkanımız Kemal Çolakoğlu, ve değerli dostum Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak Hanımefendi ile ortak projemiz olarak saygıdeğer diplomatlarımızı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Ülkelerinden binlerce kilometre ötede görev yapan siz değerli kariyer konsolosları ile bir araya gelmek, dış ilişkiler ve Türkiye hakkında fikir alışverişinde bulunmak bizlere ayrı bir gurur kaynağıdır. Yıllarca Türk Fransız ilişkilerinde bir köprü vazifesi gören, cemiyet hayatına öncülük eden kulübümüz siz değerli Başkonsolos, Konsoloslara bundan böyle ev sahipliği yapmaktan şeref duyacaktır. Kulübümüzün 70 yıldır sürdürdüğü topluma öncü olma politikası bu davetle bir kez daha kanıtlanmıştır” diye konuştu.
Ev sahipliğinden dolayı Küçük Kulüp’e teşekkür eden Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, bu özel gecede kariyer konsoloslarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Küçük Kulüp Derneği Divan Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu ise İzmir’in özel bir şehir olduğuna değindi. Bu davette değerli diplomatlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Gecede Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sarıgedik ve Yönetim Kurulu üyeleri Başkonsolos ve konsoloslara bu önemli davetin anısına yaptırılan plaket ve Küçük Kulüp Derneği onur üyeliği kartlarını takdim etti.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Küçük Kulüp Derneği, Almanya İzmir Başkonsolosu, Thomas Gerlach, Yunanistan İzmir Başkonsolosu, Küçük Kulüp Derneği Ödül Töreni