İzmir, Tek Tek Meyhanesini Çok Sevdi

Tek Tek Meyhane'nin sahiplerinden Oğuz Bey ile Tek Tek Meyhane hakkında samimi bir söyleşi gerçekleştirdik.Oğuz Bey sizi biraz tanıyabilir miyiz?

İzmir Bornovalıyım ama Alsancak’ta büyüdüm. Atatürk Lisesi’nde eğitimime devam ettim. 17-18 yaşından beri bu işlerle uğraşıyorum. Daima da huzurlu ve gürültülü olmayan yerlerde eğlenmeyi çok seviyorum.

Tek Tek Meyhanesi hakkında biraz bilgi istesek?

Açılalı henüz 5-6 ay oldu. Mustafa Özgü ile hayalimizdi burayı açmak. 4 sene öncesinden planlarını yapıyorduk. İstediğimiz gibi olsun diye de çok çalıştık. Salaş ve huzurlu meyhane havası yaratmaya çalıştık. Hiç reklam yapmadan, ağızdan ağıza yayılan bir ünümüz var. Buda oldukça gurur verici bir şey.

En iyi mezeleriniz ve menüleriniz hangisi?

İlk önce şunu belirteyim, günlük meze yapıyoruz. Tek Tek meyhanesinde kullanılan mezelerin çoğu anne tarifi. Yaprak sarması, fava, pembe sultan, asma yaprağında sardalya, ot çeşitleri, babagannuş gibi mezelerimiz var.
Ara sıcak olarak, yaprak ciğerimiz, kokorecimiz ve paçanga böreğimize çok güveniyoruz -ki müşterilerde aynı şekilde beğendiklerini iletiyorlar.
Kasap köfte, kuzu şiş ve kol bastı da ana yemekler arasında. Bunlar da en çok beğenilen yemeklerimizden. Yine Kıbrıs’ın ünlü Şeftali Kebabı’nı da İzmir’de bir tek biz yapıyoruz.

Reklam yapmadan bu kadar büyümek ve duyulmak iyi sonuçlar getiriyordur muhakkak. Değil mi?

Duyan geliyor diyebiliriz. İnsanlar Tek Tek meyhaneyi övdükçe müşteri sayımız fazlalaşıyor. Foursquare üzerinden görüp Bursa’dan buraya gelenler dahi olmuştu. İyi eğlendiklerini zaten biz de görebiliyoruz. Burada çalışanlardan müşteriye kadar herkes çok rahat. O yüzden herkesin doğal olması mutlu olmasına da neden oluyor sanırım.

Konseptiniz nedir tam olarak?

Salaş Meyhane konseptini yaşatmaya çalışıyoruz. İlk olarak insanların tek bardak rakı içip kalkabilecekleri bir mekân yaratmaya çalışmıştık ama sonra insanlar alkol alıp eğlenmek isteyince fasıllarımızı çoğalttık. Önceden 2 gün fasıl yaparken şimdi neredeyse her gün yapıyoruz.

Fiyat Politikanız nasıl?

Fiyatlarımız gayet uygun. Her kesimden insan gelebilir. Eğlenmek isteyenler için ideal ücretler sunuyoruz. Mezelerimiz zaten ucuz, yine içkilerimizde cep yakmayan cinsten. Minimum fiyat politikası uyguluyoruz diyebiliriz.

Tek Tek Meyhanesi bir tek burada mı olacak?

Yaz dönemi için Çeşme’de bir yer düşünüyoruz. Mayıstan ekime kadar olan bir süreçte Çeşme’nin eğlencesine ortak olacağız. Onun dışında İzmir’in çoğu semtine Tek Tek Meyhane konseptini götürmekte kararlıyız.

Siz kimlere hitap ediyorsunuz? Hedef kitleniz tam olarak kimler?

Biz eğlenmek isteyen herkese hitap ediyoruz. Kayıp sokaktayız ve bu sokağı eğlendiriyoruz. Gül Sokakta şaraplarını içen insanlar akşam olunca buraya gelip sandalyelerin tepesinde oynuyor.
Tek tek meyhanesi adamı iyi derecede bozuyor.

Bu kadar çok rakibiniz varken başarılı olmanın sırrını neye borçlusunuz?

Önüne gelenin mekân açtığı bir devirdeyiz. Herkes para kazanabileceğini sanıyor ama öyle bir durum yok. Rekabet artıyor, bu iyi bir şey ama bilen bilmeyen bu iş içinde olunca bazıları çürüyebiliyor. Piyasaya ayak uydurmadan bu işleri yürütemezsiniz. Bizde tecrübelerimizden yola çıkarak bunu yapıyoruz.

İzmir size ne ifade ediyor?

Özgürlük ve huzur...
Bizim için her şeyi ifade ediyor. Bizim kalemiz burası. İzmir dışına gidince anlıyoruz İzmir bizim için çok farklı. İzmir insanı da standart değil. Kuralları yoktur.
Kordon, Karşıyaka, Çeşme, Urla... Her yeri güzel İzmir’in.

Magazinizmir.com sitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Akıllıca bir iş magazinizmir.com. İzmir’e gerekli bir siteydi. Alt yapısı hiç güzel olmayan siteler var ama magazinizmir.com öyle değil. Kaliteli bir ekibi var. Röportajlarını okumayı çok seviyorum. İnsanların hedefleri nelermiş, ne yaşamışlar, ne söylemişler açıkçası merak ediyorum.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER tek tek meyhanesi, tek tek meyhane hakkında, tek tek meyhane mezeleleri, tek tek meyhanesi menüleri, tek tek meyhane fiyatları, izmir salaş meyhane, Oğuz Erol, kıbrıs şehitleri, gazi kadınlar, izmir meyhaneleri, izmirde meyhane, izmir rakı balık, izmir ocakbaşı, izmir et, izmir eğlence, izmir gece hayatı