Fatihliler Sedat Yüce ile Coştu

İzmir Özel Fatih Koleji Mezunları her sene gerçekleştirdikleri geleneksel buluşması bu yıl Seferihisar Euphoria Hotel’de gerçekleşti. Yurdun dört bir yanından hatta yurt dışından gelen eski sıra arkadaşları Geceye renk katan sanatçı Sedat Yüce ile de coştu.Gecenin açılış konuşmasını Mezunlar Derneği Başkanı Yurdanur Sak yaptı. Konuşmasında katılanlara teşekkür eden Sak: “40 yıl sonra böyle coşkuyla toplanmak herkese nasip olmaz. 40 yıl derken abartmıyorum. Ben 74 mezunuyum. 40. Yılımız tüm arkadaşlarımla birlikte nice yıllar diliyorum. Benim Fatih Koleji’nde okuttuğum ilk öğrencilerimin de 30. Yılı. Bizim böyle güzel dostluklar kurmamıza ve birbirimizi sevmemize vesile olan Atatürk ve ilkelerine bağlı, vatanına, milletine bayrağına yararlı bireyler olarak yetiştirdikleri için önce merhum Necdet Doğanata’ya ve emekli öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla da mesajlar veren Sak, “Kadınlarımızın cinsiyet ayrımı yapılmadan insan olarak algılanmasının, şiddetten, tacizden uzak yaşamalarını emeklerinin ve sevgilerinin sömürülmemesinin ve de istismara uğramamalarını diliyor, özgürlük, eşitlik, hak ve adalet içinde yaşam sürdürebilmelerini diliyoruz” diye sözlerini tamamladı.


Konuşmanın ardından öğrencilik yıllarından fotoğraflardan oluşan video gösterisi izleyen sıra arkadaşları, 10. Yıl marşı ile coştu, merhum Necdet Doğanata’nın fotoğraflarıyla da hüzünlendi.


Gece sahne alan Şebnem Kor ve Sedat Yüce mezunları hem eskilere götürdü hem de pistten indirmedi. Sedat Yüce’nin muhteşem performansı Fatihlilerden büyük alkış aldı. Arkadaşlarıyla gecenin geç saatlerine kadar sohbet eden hasret gideren mezunlar, pilav gününde okul bahçesinde buluşmak üzere sözleştiler.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Özel Fatih Koleji Mezunları, Seferihisar Euphoria Hotel, Yurdanur Sak, Sedat Yüce