Pegasus Surf & Sound Festivali 26 Ağustos'ta Alaçatı'da Başlıyor

26 - 31 Ağustos 2014 tarihleri arasında Alaçatı Sörf Merkezi'nde düzenlenecek Festivalin ana etkinliği Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya KupasıTürkiye Yelken Federasyonu ve Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak 2014 Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası 26 Ağustos Salı günü teknik kontrollerin ardından başlayacak ve yarışlar 6 gün sürecek. Şampiyona 31 Ağustos Pazar günü yapılacak final yarışları ve ödül töreniyle son bulacak.

30 ülkeyi temsilen 64 erkek ve 24 kadın sporcunun yarışacağı 2014 Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası'nda toplam ödül 55.000€.

Türkiye’de havacılığı değiştirdiği gibi spor başta olmak üzere birçok alanda değişim başlatan Pegasus Hava Yolları, PWA Windsurf Dünya Kupası'na ana sponsor olarak 8 senedir aralıksız destek vererek Alaçatı başta olmak üzere Türkiye’de windsurf sporunun yaygınlaşmasına ve Alaçatı’nın windsurf alanında dünyanın önemli merkezleri arasında sayılmasına katkıda bulunuyor.

Alaçatı’yı dünyaca bilinen önemli bir sörf ve tatil merkezi yapmak için Sportworks tarafından yaratılan ve Çeşme Belediyesi'nin desteğiyle organize edilen Alaçatı Surf & Sound Festival'i ise 10. yılını kutluyor.

İzleyiciler, Festival süresince efsanevi rüzgar sörfçülerinin yarışlarını takip ederken düzenlenecek birbirinden keyifli aktivitelerle Alaçatı'nın en keyifli anlarını yaşama fırsatı bulacak.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Pegasus, Surf, Sound, Festival, Spor, Müzik, Alaçatı, PWA, Şampiyona, Ödül, Yelken, Yelken Federasyonu, Pegasus Airlines, Windsurf Dünya Kupası, Rüzgar sörfü, sörf, etkinlik, yarışma, ödül