Çeşme Yelken Kulübü’ne Bir Kupa Daha

Türk yelken sporuna önemli sporcular yetiştiren İzmir’in en köklü yelken kulüplerinden biri olan Çeşme Yelken İhtisas Kulübü, kupalarına bir yenisini daha ekledi.Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve milli takım seçme kriterlerinden biri olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Halit Narin Kupası yarışlarında, Çeşme Yelken İhtisas Kulübü sporcuları çok sayıda başarı elde etti. Olimpik sporcu Mustafa Çakır, ‘Laser Sandart’ grubunda birinci olarak, kupayı almaya hak kazandı.

Çeşme Yelken İhtisas Kulübü'nün yanısıra kardeş kulüp Solo Yelken İhtisas Kulübü olarak da başarı ile geçen şampiyonda Optimist Genel Klasman'da Erdem Karagöz (Solo YGSK) 7.si, Optimist Junior Demir Dirik (Çeşme YYGSK) 10.su, Laser Standart'da Mustafa Çakır (Çeşme YGSK) Genel Klasman 1.si ve Can Akdurak (Solo YGSK) Gençler 4.cüsü, Laser 4.7'de Toygar Elmas Genel Klasman 9.su(Çeşme YGSK) derecelerini elde etmişlerdir.

Çeşme Yelken ve Solo Yelken olarak toplamda 17 sporcusuyla katılan kulüpler yoğun yarış takvimi nedeni ile antrenmalarına hız kazandırmışlardır.

“Türkiye’nin En Köklü Kulüplerinden”

Kazandıkları başarıdan dolayı gururlu olduklarını dile getiren Çeşme Yelken İhtisas Kulübü Başkanı Özlem Akdurak ; " Yelken camiasına çok sayıda sporcu yetiştiren, gençlere bu sporu sevdirmek amacıyla 30 yıldır başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Çeşme Yelken Kulübü Türkiye’nin en köklü ve uluslararası spor kulüplerinden biridir. Başarılı sporcularımızla ve onları yetiştiren antrenörlerimizle ne kadar gurur duysak azdır” diye konuştu.

Çeşme Yelken İhtisas Kulübü

1985 yılında İzmir’in yelken sporuna emek vermiş gönüllü kişileri tarafından yeni sporcular kazandırmak amacı ile kurulmuştur. Kurulduğu tarihten itibaren çok sayıda milli sporcu yetiştirmiş, kazandığı ulusal ve uluslararası madalya ve kupalarla Türk Yelken camiasına örnek olmuştur.

Kurucuları arasında yelken sporuna milli ve olimpik seviyede değer katmanın yanısıra , İzmir’in sanayisine, iş gücüne , ekonomisine ciddi boyutlar kazandıran spor kökenli iş adamlarından Altay Çizgenakat, H. Piyer Sidem, H. Bilhan Merzeci, Lale Sidem, M. Tekin Çullu, A. Oral Üçer, E. Şakir Çetindağ, M. Orhan Eroğlu, Müfit Yılmaz, Mehmet Halim Emre, Monica Corsini, Jak Davidas, Çetin Oktay, Oğuz Tatış, Alexander Micaleff, Moris Kohen, Silvio Sponza, Guy R. Pagy, David Franko, Lucien Arcas, Enrico R. Aliberti, Rebii Akdurak, Metin Akdurak, Ricardo E. Aliberti, Muhtar Kent, Baydo Baykal, Ali Borovalı, İbrahimKardıçalı, Ekrem Demirtaş, Necdet Yorgancıoğlu, Esat Kardıçalı, Faruk Kardıçalı, Selçuk Borovalı, Semiha Şenocak, Bülent Örgen, Neşe Elmasoğlu, Aslan Mercan, Deniz Taner, Yahya Uz, Tamer Taşkın, Timur Hekimoğlu, M. Sayra Muran, Mehmet G Güler, Özlem Akdurak’ı sayabiliriz.

Kulüp’ün Yetiştirdiği Milli Sporcular:

Bora Kozanoğlu, Alex Szilagyi, Aylin Szilagyi, Barış Baykan, Batuhan Alpman, Can Uzun, Cem Çatıkkaş, Efe Kuyumcu, Emin Kardıçalı, Emine Ünsal, Ferit Esen, Feyyaz Ünal, Fırat Esen, Hakan Yaşal, Işınsu Gündüz, Kayhan Öğretir, Melis Altınbaşlı, Mert Zabıtçı, Necdet Elmasoğlu, Nevzat Taşkın, Nezih Kalelioğlu, Oğuz Bozkurt, Olgar Yemişci, Reşat Yalaz, Sait İzmit, Seda Baykal, Serhan Algım, Timuçin Kip, Volkan Bükey, Yasemin Akyıl, Leyla Şenocak, Bora Olcav, Doruk Taneli, Asil Örgen, Ceyla Yurtseven, Bora Baştanoğlu, Teoman Ünlü, Melis Baran Altınbaşlı, İzzet Mizrahi, Melis Baykan, S. Bora Kütük, İlber Gündüz.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çeşme Yelken Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı Halit Narin Kupası yarışları, Çeşme Yelken İhtisas Kulübü, Mustafa Çakır, Laser Sandart, Solo Yelken İhtisas Kulübü, Erdem Karagöz, optimist Junior Demir Dirik, Can Akdurak, Toygar Elmas, Özlem Akdurak