Boyalık Beach Otel’e Mavi Bayrak

Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Boyalık’ta yer alan ve bu yıl ikinci sezonuna giren Boyalık Beach Otel, ilk kez mavi bayrak almanın gururunu yaşıyor. Çeşme’de mavi bayraklı 9 plajdan biri olarak Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından 2014 yılında mavi bayrak ödülü almaya hak kazanan Boyalık Beach, 120 metre uzunluğundaki ince kum plajında misafirlerine deniz keyfi yaşatacak.

Boyalık Beach Otel geçtiğimiz günlerde mavi bayrak sertifikasını alırken, kısa bir sure içinde de mavi bayrak plajda dalgalanmaya başlanacak. Merkezi Danimarka’da bulunan Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’na bağlı olan ve Türkiye’de bu alanlardaki çalışmaları yürüten Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Boyalık Beach Otel’e deniz suyunun temizliği, donanım, hizmetler, çevre yönetimi ve çevre eğitimi konularında mavi bayrak kriterlerine göstermiş olduğu uygunluktan dolayı mavi bayrak ödülüne layık gördü.

Otellerinin dünyanın en güzel koylarından biri olan Boyalık’ta yer aldığını dile getiren Boyalık Beach Otel Mali ve İdari İşler Müdürü Orhan Belge, mavi bayrak ile plajlarının çevre konusunda dünya standartlarında olduğunun belgelendiğini söyledi. 120 metrelik ince kuma sahip plajlarına ilk kez mavi bayrak ödülü verildiğinin altını çizen Belge, “Çeşme’de mavi bayraklı 9 plajdan biri olduk. Çevreye çok önem veren bir kurumuz. Mavi bayrak almanın birçok kriteri var. Biz bütün kriterleri yerine getirerek bu bayrağı almaya hak kazandık. Bundan sonra da her yıl bu bayrağı alarak, misafirlerimize tertemiz plajda sağlıklı ve güvenli deniz keyfi yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeşil Yıldız belgesi de alacak
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı ve Taşınabilir Pil Üreticileri ve İhracatçıları Derneği iş birliğinden 31 Ekim tarihine kadar en çok atık pil toplayan mavi bayraklı işletmelerin ödüllendirileceği yarışmaya da katıldıklarını anlatan Belge, Türkiye’de bu konuda sertifika ile ödüllendirilecek ilk 10 otel içinde yer almak istediklerini söyledi. Belge, ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında çevreye duyarlı işletmelere verilen yeşil yıldız belgesini almak için çalışmalara başladıklarını sözlerine ekledi.

 

Boyalık Beach Otel Mali ve İdari İşler Müdürü Orhan Belge, mavi bayrak belgesini ilk kez almanın gururunu yaşadıklarını belirterek, kısa süre içinde mavi bayraklarının plajlarında dalgalanacağını vurguladı.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Boyalık Beach Otel, Mavi Bayrak, Çeşme, Boyalık, Sezon, Türkiye Çevre Eğitim Vakfı, Bayrak Ödülü, Boyalık Beach, dari İşler Müdürü, Orhan Belge, Plaj, Yeşil Yıldız belgesi, Çeşme, Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İhracatçıları Derneği, İşletme, Kültür Ve Turizm Bakanlığı, Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri