2. İzmir Uluslararası Caz Kampı SKSF’de başlıyor!

SKSF bu yıl da geçen yıl başlatılan Uluslararası İzmir Caz Kampı’nın ikincisine de ev sahipliği yapacak. 10 Temmuz’da başlayacak kampta dünyaca ünlü caz eğitimci/sanatçılardan oluşan bir kadro yurt içi ve yurt dışından gelen öğrencilerle buluşacak.Soyer Kültür Sanat Fabrikası (SKSF) bu yıl da geçen yıl başlatılan Uluslararası İzmir Caz Kampı’nın ikincisine de ev sahipliği yapacak. 10 Temmuz’da başlayacak olan kapta dünyaca ünlü caz eğitimci/sanatçılarından oluşan bir kadro yurt içi ve yurt dışından gelen öğrencilerle buluşacaklar. SKSF Müdürü Mehmet Refik Soyer, “Kamp, jazz ile müzik dünyasına yetişecek birçok sanatçının kimilerinin kendilerini geliştireceği, kimilerinin ise yeni müzikal bilgi edinecekleri bir ortam olacak 'dedi.

ABD’den VSU, Avusturya’dan Grazz üniversiteleri, İzmir’den Yaşar Üniversitesi ve SKSF’nin ortak girişimi olan Uluslar arası Caz Kampında, Caz dünyasında ün yapmış ve ABD ile Avusturya’daki üniversitelerde konularında eğitim veren sanatçılardan oluşan kadro öğrencilere 8 günlük periyodlarla jazz ve vokal dersleri verecekler. Bireysel Enstrümantal eğitimlerin yanı sıra, vokal ve ses eğitimleri, toplu eğitimler ve sahne performanslarının çalışılacağı grupların son gününde ise öğrenciler yakınlarına ve jazz severlere hep birlikte eğitmenleriyle birlikte konserler verecekler.
Yurtiçi ve yurtdışından gelen öğrencilerin katılacağı Caz Kampı’nda yer alacak dünyaca ünlü caz sanatçılarından bazıları şöyle:
Randall Pharr (Bas gitar), Bob Hallahan (Piyano), Adam Larrabee (Gitar - Banço), Sherrie Maricle (Bateri), John Winn (Saksafon-Vokal), Emre Kartari (Bateri).

Konuya ilişkin bir açıklama yapan SKSF Müdürü Mehmet Refik Soyer, “Kampta, öğrenciler, bireysel Enstrümantal eğitimlerin yanı sıra, vokal ve ses, toplu eğitimler alacaklar, sahne performanslarına çalışılacaklar. 8 günlük çalışma grubunun son gününde ise öğrenciler yakınlarına ve jazz severlere hep birlikte eğitmenleriyle birlikte konserler verecek” dedi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER caz festivali, mehmet refik soyer, sksf, jazz, Randall Pharr (Bas gitar), Bob Hallahan (Piyano), Adam Larrabee (Gitar - Banço), Sherrie Maricle (Bateri), John Winn (Saksafon-Vokal), Emre Kartari (Bateri).